KOMENTARZE - Dziennik Iwony & Leszka (APS 147)
IwonaKot - 06-12-2006 21:51
Zapraszam do dzielenia się swoimi komentarzami.
Pozdrawiam. :)
IwonaKot - 07-12-2006 02:45
krysmek pytał:
"Witaj !
Czy macie juz załatwione pozwolenie na budowę ?
Czy jeszcze w tym roku wylewacie fundamenty ? "
odp:
To jeszcze przed nami. Jak pisałam chcemy ruszyć w przyszłym roku lato lub jesień.
Teraz się zajmujemy sprawami "urzędowymi" a wszelkie prace zaczniemy najwcześniej latem.
Pozdrawiam
Iwona :)
IwonaKot - 07-12-2006 20:38
jacabaca pisał:
"Czesc IwonaKot swietnie sie zklada ze wybraliscie wlasnie ten projekt. Pozniewaz ja mam ten sam.Zaczynam budowe na wiosne . W tej chwili czekam na pozwolenie na bud. Powoli robie zakupy : wczoraj kupilem bloczki na mury . Jakich zmian dokonalas w projekcie . Pozdrawiam"
Bardzo się cieszę, że jest jeszcze ktoś kto buduje taki domek jak my. Przeszukałam wcześniej forum, ale nie natknęłam się na nikogo innego. Tak to przynajmniej możemy wymieniać się informacjami z tego konkretnie projektu.
Zmiany, które zrobiliśmy to przede wszystkim obniżenie poziomu garażu (jakby trochę na poziomie piwnicy), poszerzenie go. Coś jeszcze zrobimy z kotłownią (?) i łazienką. Kuchnia będzie bardziej "otwarta". W salonie zamiast wyjścia na taras będzie wykusz z oknami. Wyjście na taras z boku od zachodu, taras będzie zadaszony. Na poddaszu dużo zmian nie będzie-łazienkę trochę powiększyć, strych będzie pokojem rekreacyjnym (ale nie ogrzewany).
Jesteśmy na etapie zmian w projekcie i w tym roku jeszcze chcemy składać o pozwolenie na budowę.
Ciekawa jestem też Twoich zmian w projekcie.
Pozdrawiam :)
jacabaca - 08-12-2006 15:18
No to ladnie szalejecie. Ja nic niezmienialem, nie wiem moze sie nieznam, ale mi wszystko w tym projekcie jak narazie pasuje .Moze popelniam blad nic niezmieniajac . Napiszcie dla czego takie zmiany z waszej strony , moze zeczywiscie warto cos pozmieniac
IwonaKot - 11-12-2006 17:19
Mieliśmy już bardzo sprecyzowane oczekiwania i stąd te zmiany. Przerzuciliśmy mnóstwo projektów, ale żaden nam w 100% nie odpowiadał, aż znaleźliśmy APS 101 . Byłby idealny....gdyby nie fakt, że dla nas trochę za duży. Okazało się, że APS 147 jest bardzo podobny-tylko mniejszy. I to było to- "trafiony-zatopiony". :D Tak więc nasze zmiany to właściwie mały "klon" ze stojedynki.
Stelka - 16-12-2006 18:56
Witam
Bardzo ładny domek wybraliscie :D ,przed wami jeszcze długa droga,ale zleci nim się obejrzycie,ja dopiero co kupowałam działkę,a już mam pozwolenie na budowę i na wiosnę planujemy zacząc budowę.
Powodzenia i wytrwałości życzę
Pozdr.
IwonaKot - 17-12-2006 16:36
Cieszę się, że Tobie również podoba się nasz domek :)
Wiem, że to zleci-już teraz to widzę. Planowaliśmy w tym roku złożyć dokumenty o pozwolenie, ale na pewno się nie wyrobimy. Nic to, mamy jeszcze sporo czasu na papierkowe rzeczy.
PS. Twój domek też mi się podoba-zwłaszcza układ. A i bardzo ładna działeczka.
Pozdrawiam
EDZIA - 18-01-2007 14:23
Cześć, zazdroszczę możliwosci podpiwniczenia. U mnie ze względów geologicznych to było niemożliwe (wody gruntowe wysoko) :cry: . Rozumiem, że to sprawdziłaś, bo jeśli nie to UWAGA.
Zwłaszcza uwspólnienie kominów kotłowni i kominka jest super pomysłem. Uważaj tylko, żeby dobrze postawić ten komin.
Jednakowoż, czytając liste zmian i szacując, ile powierzchni zyskasz, wnioskuję, że zbudujesz właściwie coś równego/większego w sensie powierzchni użytkowej, niż APS101. Z praktyki już mieszkańca domu podpowiem, że warto zastanowić sie jeszcze nad zmianami, które mogłyby powiększyć salon i kuchnię.
IwonaKot - 21-01-2007 21:37
Cześć, zazdroszczę możliwości podpiwniczenia. U mnie ze względów geologicznych to było niemożliwe (wody gruntowe wysoko) :cry: . Rozumiem, że to sprawdziłaś, bo jeśli nie to UWAGA.
Zwłaszcza uwspólnienie kominów kotłowni i kominka jest super pomysłem. Uważaj tylko, żeby dobrze postawić ten komin.
Jednakowoż, czytając liste zmian i szacując, ile powierzchni zyskasz, wnioskuję, że zbudujesz właściwie coś równego/większego w sensie powierzchni użytkowej, niż APS101. Z praktyki już mieszkańca domu podpowiem, że warto zastanowić sie jeszcze nad zmianami, które mogłyby powiększyć salon i kuchnię. Witam,
tak, chciałoby się mieć większy salon i kuchnię, ale tego nie będę zmieniać; musi wystarczyć to co jest :)
co do wielkości-jeżeli chodzi o całkowitą to po dodaniu piwnicy i wykusza to rzeczywiście będzie pewnie podobna, natomiast mieszkalna (do regularnego ogrzewania) jednak mniejsza; i tak bym musiała przenieść garaż na poziom piwnicy oraz go poszerzyć, tak więc 101-ka byłaby jeszcze większa
z wodami gruntowymi, to jeszcze nie robiłam badania, ale jest kilka czynników, dzięki którym myślę, że nie potrzeba- wywiad wśród sąsiadów, którzy się budują, działka na górce i opinia gleboznawcy, że są to piaski gliniaste;
jednak na tym etapie nie wykluczam badania gruntu, obgadam jeszcze sprawę z architektem;
co mógłbyś poradzić jeżeli chodzi o "dobre postawienie kominu" ? przyznam, że jeszcze nie łapię się w tym obszarze :-? :wink:
pozdrawiam _ _ _ Iwona
Hans Kloss - 23-01-2007 12:14
Dobry tzn postawiony zgodnie ze sztuką. Nie jestem fachowcem, więc nie będę wykładał, ale na forum jest wiele tematów z tym związanych. Generalnie możesz wybudowac komin z cegły z wkładkami w środku lub bez, cały tynkowany lub z klinkieru nad dachem... Może to być też jakis komin systemowy. Zacznij od tego, żeby wiedzieć, jaki piec do ogrzewania planujesz (gaz - piec kondensat czy klasyczny, zamknięta czy otwarta komora spalania, paliwo stałe, olej itd.) oraz jaki kominek (do częstego ogrzewania, okazjonalnego, czy z rozprowadzeniem ciepła itd.). Na tej podstawie wyczytasz albo dobry fachowiec Ci powie, jaki komin. Spartolony komin to jedno z wiekszych nieszczęść w domu, bo czasami naprawa może polegać na jego rozebraniiu i ponownym zbudowaniu.
IwonaKot - 29-01-2007 16:40
Dzięki za rady. Ja jestem jeszcze na etapie "ścian" i kominami się jeszcze nie interesowałam. Ale widzę, że w zasadzie jeszcze przed budową muszę prawie wszystko ustalić :roll: .
pozdrawiam_ _ _ Iwona
maliniaczek - 06-02-2007 03:09
kierbud-zastanawiam się a raczej mój połówek już chyba wybrał (tego tańszego za 1500 ale zakres prac taki sam jak tego za 4000).
Rozbieżność w cenie ogromna, ciekawe czemu ten drugi ma taką dużą cenę, :o :o :o
Jesteśmy na podobnym etapie no i jeśli chodzi o kierbuda to ceny koło warszawy kształtuja sie od 1200zł do 1800zł, no ja wybrałam takiego za 1500zł poleconego przez forumowiczow ale wszystko okaże się w praniu
swoją drogąfajny projekt :wink: :wink: :wink:
bede śledziła wasze postępy :D :D :D
no i zycze powodzenia
IwonaKot - 06-02-2007 10:56
Też się nad tym zastanawiałam dlaczego tamten jest o tyle droższy-obydwu pośrednio znamy z budów u naszych sąsiadów. Obydwaj mają bardzo dobrą opinię. Być może ten droższy bardziej się ceni? Takie mamy czasy, że i za 4000 zł znajdzie się ktoś kto go weźmie.
milo_p - 06-07-2007 22:45
Witam,
Mamy lipiec, udało Wam się rozpocząć budowę?
napisz jak postępy, może jakieś foto;)
IwonaKot - 07-07-2007 10:30
No tak ... chcielibyśmy, ale ... dopiero teraz :evil: podpisaliśmy umowę kredytową. Zajęło nam to prawie dwa miesiące. I pewnie zaczniemy od sierpnia. Jak będzie się coś działo to i będzie co fotografować wrzucę fotki. :D
pozdrowionka
milo_p - 03-09-2007 19:46
Witam,
przepraszam za te wpisy w dzienniku, jakoś tak się rozpędziłem :(
EDZIA - 17-04-2008 13:52
Witam!
Widzę, że macie pustkę w ścianie na strychu od frontu budynku....
Mnie jej zamurowanie kosztowało wylaniem belki na strychu wysokiej na 30 cm (na gotowo 15 cm), bo projektant przeoczył w stropie dodatkowe wzmocnienie.
A tak poza tym to czekam już od miesiąca na okna i jeszcze miesiąc.
Ściągają mi profile specjalnie z Niemiec.
Ale nad okanmi myślałem tez równiutki miesiąc.
Teraz mam wszystkie równe, w kwadracie, kolor palisander, roleta zewnętrzna beżowa, jak tynk, a po jej zamknięciu będzie widoczna palisandrowa ramka o szerokości 4 cm i w idealnie kwadratowym kształcie.
Czekam też na specyfikację alarmu, chcę założyć go w dniu montażu okien.
W Poznaniu towar lubi wyjeżdzać sam z budowy...
Aranżacje też się robią i czerwcowy elektryk będzie miał już wszystko jasne, instalator ma być w lipcu, a dalej nie planowałem.
Pzdr
PK
IwonaKot - 18-04-2008 11:39
my na razie zostawiliśmy"dziurę"; przy stawianiu ściany elewacyjnej murarz postawi tam w środku "mini-ściankę"
http://www.eduinnowacja.pl/DOMEK/poddasze2.jpg
my też wszystkie okna mamy prostokątne;
nasz domek dalej bardzo nam się podoba mimo wielu poprawek; czekamy na murarzy od elewacji, pewnie będą tak w czerwcu ....
pkm - 29-04-2008 18:01
Witam,
Bardzo ładnie wpasowany w teren budynek, zachowane proporcje, podoba mi sie . Czy ściane elewacyjną wykonujecie klinkierową, jaka cegłe zastosujecie?
Pozdrawiam
IwonaKot - 29-04-2008 19:21
cieszę się, że innym też się podoba domek :)
nasza elewacja będzie z białej łupanej cegły silikatowej- i tu mamy problem, bo nie mogę dostać 9 cm puszek wentylacyjnych (w ostateczności jakoś się skróci standardowe);
pkm - 29-04-2008 19:35
Ja też początkowo zastanawiałem sie nad tą cegłą niestety mało kto ją obecnie produkuje i cena była zaporowa, zdecydowałem się ostatecznie na jasny Ekoklinkier. Efekt napewno będzie super, pamiętajcie o jak najszybszym zaimpregnowaniu elewacji dobrym krzemianowym środkiem.
IwonaKot - 29-04-2008 21:03
to prawda, z dostępnością nie jest najlepiej, trochę zachodu kosztowało jej zdobycie - ale na szczęście mamy już na budowie 33 palety; wzięliśmy z Grupy Silikaty, konkretnie przyjechała z zakładu z Leżajska;
cena dość atrakcyjna (po rabacie) 0,87 gr brutto/szt. + plus koszty transportu (to dość wysoki koszt), ale suma dużo niższa niż klinkier :-) ; do impregnacji wybraliśmy Ahydrosil K,
widzę, ekoklinkier to też ciekawa cegła, ładne kolory i faktura ...