Tania obudowa kominka
silver1977 - 05-07-2006 13:05
Witam,
Proszę o informację na temat możliwości zakupu/wykonania obudowy kominkowej. Ponieważ dysponuje ograniczonymi środkami interesuje mnie obudowa wykonana z karton gipsu, jako element dekoracyjny ramka z konglomeratu i ew. jakaś półka. Proszę też o uwagi na temat gotowych obudów np. z marketu nie koniecznie w stylu nowoczesnym, innych rozwiązań np. budowa z cegły klinkierowej. Posiadam wkład invicta i większość materiałów potrzebnych do budowy kominka (rury, szyber, przyłącze, wełnę rockwool, kilka płyt żaroodpornych itp.). Do tego rozprowadzenie istniejącym kanałem do dwu pomieszczeń na górze. Kominek ma pełnić głównie funkcje rekreacyjną. Czy możecie polecić niedrogich i sprawdzonych wykonawców najlepiej z okolic Warszawy ? Poszukuje też projektów kominków w stylu nowoczesnym z karton-gipsu. Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedź. Myślę, że na materiały mogę przeznaczyć 1000 – 1500 zł i tyle samo na robociznę (razem maksymalnie do 3000 zł).
Michał
Piskoor - 05-07-2006 16:36
Witam,
W kwestii taniej obudowy to się pewnie nie wypowiem, ale może troszkę pomogę.
Od powniedziałku mam instalowany kominek w moim domu i nasuneło mi się kilka spostrzeżeń.
Wkłda Godin..kosztował 1800 pln
do tego obudowa 2000 i instalacja kominka 1800
Instalcja kominka polegała na:
1. Wniesieniu go do mieszkania
2. postawieniu na 4 bloczkach Ytonga
3. Nałożeniu rury i "wklejeniu" jej z boku komina pod kątem 45 stopni
4. Zainstalowaniu jakiegoś krążka regulującego ciąg w kominie.
Myślę że roboty było na..2 - 3 godziny i wykona to każdy... Serio ... I na pewno nie jest to warte. Gdybym wiedział jak to wygląda to bez problemu zrobiłbym to sam.. Sprawdzałem czy coś jest gdzieś specjalnie podłączane...uszcelniane...nie ... nic z tych rzeczy.. po prostu banał.
Obudowa. Ja będę miał obudowę niejako "doklejoną" z boku komina i wykończoną na gładko i pomalowaną na kolor ściany. Na razie kamienia nie przewiduję ...może kiedyś.
Konstrukcja obudowy to zwykła konstrukcja z płyt G-K tyle że żaroodpornych i wyłożona w środku materiałem izolującym. Trzeba tylko pamiętać aby były dwie kratki oraz zostawiony 10 cm odstęp od ścian wkładu. Również uważam że jest to praca na kilka godzin dla dwóch osób. Jeżeli buduje się konstrukcję z płyt krzemionkowych to nie trzeba nic wykładać.. Po prostu skleja się je ( bo inaczej widać wkręty, które się nagrzewają ) i tyle. Potem tylko gips do wykończenia i farba. Mój fachowiec... śmieje się do dziś ze mnie widząc ile zapłaciłem za tak niewielką robotę.
Szczerze... w dwie osoby.. zainstalujesz ten wkład sam w kilka godzi aobudowę wykona się w jeden - 2 dni. Myślę że firmy kominiarskie troszkę żerują na popularności kominków i wymyślają niesamowite przykłady dlaczego trzeba to zrobić fachowo.
Pozdrawiam
jabko - 05-07-2006 16:57
Przerażają mnie te ceny.
W poprzednim lokum zrobiłem obudowę kominka Dovre sam.
Piaskowiec z upadającej fabryki za 300zł.
W efekcie miałem obudowę z piaskowca gdzie podobne w Castoramie około 2tys zł kosztują.
Za 300zł.
LamiaReno - 05-07-2006 22:44
na forum w dziale "wnętrza" jest wątek o kominkach
Yoric - 06-07-2006 09:35
firmy kominkarskie niezle tna - widocznie maja sporo klientow, ktorzy do "standardu developerskiego" sie wprowadzaja i nie maja o budowaniu/kosztach bladego pojecia.
Ostatnio otrzymalem oferte na wklad + obudowa, gdzie osobna pozycja bylo "wymurowanie scianki z cegly klinkierowej 1,5 metra x 3 metry"
Firma wycenila te prace na ..... 3,500 zl!
Przyjmujac, ze cegla 2.5 zl/szt. , a wymurowanie 1.5 zl / szt. (chyba uczciwe stawki) wychodzi okolo 1000 zl.
Wole sam to wymurowac krzywo artystycznie (wszak to nie sciana nosna) niz zaplacic 3,5 k tym cfaniaczkom.
(y)