ďťż

teren





bugabuga7509 - 03-09-2006 16:04
cnsndslkndlkwn





maro74 - 03-09-2006 18:36
Na poczatek przeczytaj ten fragment z ustawy prawo wodne i odnieś to do swojego przypadku żebyś potem nie miał kłopotów. Wielu inwestorów bez żadnego przejmowanai się podnosi tereny na swoich działkach a potem jak życzliwy sasiad podpierdzieli do nadzoru budowlanego i zaczynają się problemy są mocno zdziwieni, że takich żeczy nie można robic na żywioł.
p.s. Nie pisze tego absolutnie po złości.

Dz.U.05.239.2019

USTAWA

z dnia 18 lipca 2001 r.

Prawo wodne1)

(tekst jednolity)

DZIAŁ I

Zasady ogólne

Rozdział 1

Przepisy ogólne

Art. 29. 1. Właściciel gruntu, o ile przepisy ustawy nie stanowią inaczej, nie może:
1) zmieniać stanu wody na gruncie, a zwłaszcza kierunku odpływu znajdującej się na jego gruncie wody opadowej ani kierunku odpływu ze źródeł - ze szkodą dla gruntów sąsiednich;
2) odprowadzać wód oraz ścieków na grunty sąsiednie.
2. Na właścicielu gruntu ciąży obowiązek usunięcia przeszkód oraz zmian w odpływie wody, powstałych na jego gruncie wskutek przypadku lub działania osób trzecich, ze szkodą dla gruntów sąsiednich.
3. Jeżeli spowodowane przez właściciela gruntu zmiany stanu wody na gruncie szkodliwie wpływają na grunty sąsiednie, wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w drodze decyzji, nakazać właścicielowi gruntu przywrócenie stanu poprzedniego lub wykonanie urządzeń zapobiegających szkodom.

Art. 30. 1. Właściciele gruntów mogą, w drodze pisemnej ugody, ustalić zmiany stanu wody na gruntach, jeżeli zmiany te nie wpłyną szkodliwie na inne nieruchomości lub na gospodarkę wodną; ugoda nie może dotyczyć wprowadzania ścieków do wód lub do ziemi.
2. Realizacja postanowień ugody jest możliwa po zatwierdzeniu, w drodze decyzji, odpowiednio przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta; z wnioskiem o zatwierdzenie ugody występują umawiający się właściciele gruntów.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • orientmania.htw.pl