ďťż

Podłoga z marmuru do łazienki? czy to dobry poysł?





Henku_wawa - 27-07-2008 09:38
Jak w temacie... czy podłoga z marmuru do łazienki jest dobrym pomysłem? chodzi mi o wytrzymałość, odporność na ścieranie... wiem, że marmur nie nadaje się za bardzo jako materiał do blatów kuchennych (łatwo go zarysować, zaplamić i odbarwić, w przeciwieństwie do granitu), ale chyba ten problem nie dotyczy podłogi w łazience?

i jaka grubość...? czy 2 cm marmuru na podłogę wystarczy czy lepiej 3 cm?
pozdrawiam





vadiol - 27-07-2008 23:59


i jaka grubość...? czy 2 cm marmuru na podłogę wystarczy czy lepiej 3 cm?
pozdrawiam
Nigdy nie mierzylem grubosci plytek marmurowych , ale mialy one zazwyczaj ok 12mm grubosci . W lazience wyglada b. ladnie . Raz na jakis czas nalezy go wypolerowac , by pozbyc sie zmatowien i rys .



lubosz - 28-07-2008 00:36
Witam.
Ja stosuję marmur w posadzkach i jakoś daje rade :)
Ale jest marmur i marmur jeden jest twardawy drugi trochę miękciejszy :)

A na jaki marmur Byś się decydował Henku_wawa



Henku_wawa - 28-07-2008 06:37
Emperador dark w kolorze brązowym (niektóre zdjęcia na www pokazują czarnawy kolor, ale ten "mój" jest brązowy, mam jego próbkę w domu).

Jeszcze pytanie: co z ogrzewaniem podłogowym, czy marmur dobrze "przewodzi"? ma ktoś podłogę z marmuru i z podłogówką?
pozdrawiam





vadiol - 28-07-2008 08:22

Jeszcze pytanie: co z ogrzewaniem podłogowym, czy marmur dobrze "przewodzi"? Dobrze . Mozesz go klasc na podlogowke . Jak bedziesz marmur kupowal , to zwroc uwage na wyglad od spodu .



lubosz - 28-07-2008 10:24
Witam wszystkich .
Henku_wawa emperador jest dość twardym marmurem i z mojego doświadczenia z tym kamieniem myślę, że nie masz się, co martwić i spokojnie możesz go kłaść na posadzkę :)
A tak na marginesie to genialny kamień sobie wybrałeś :)
Pozdrawiam



Henku_wawa - 22-08-2008 21:30
Marmur na terakocie

Zastanawiam się jeszcze nad jednym rozwiązaniem. Ostatnio wpadłem na trop terakoty ok. 1 cm z powierzchnią (bodajże 3 mm) mojego ulubionego marmuru, czyli emperador. Ciekawy jestem, już coraz bardziej na serio, jak z wytrzymałością czegoś takiego na podłodze w łazience.

Na fotkach poniżej widać w miarę dobrze jak taki marmur na terakocie wygląda.
Jakieś sugestie???

http://images26.fotosik.pl/268/0b50b16520e422a1m.jpghttp://images37.fotosik.pl/3/080c53f5bd176328m.jpg



lubosz - 23-08-2008 13:07
Henku no to dopiero patent ja jeszcze się z czymś takim nie spotkałem :)
Ale jeśli chodzi o emperadora to on jest dość twardym kamieniem i w łazience na bank się sprawdzi tylko pewnie na polerowanym można łatwo wyciąć orła :) wklejam Ci foto emperadora anticowanego jest bardziej antypoślizgowy niż polerowany :)

http://images25.fotosik.pl/267/a7de34f678ab9848.jpg
http://images39.fotosik.pl/3/d7b3f69c55f29902.jpg
http://images43.fotosik.pl/3/4413b65e91a4e8ad.jpg



cieszynianka - 23-08-2008 16:43
Są specjalne preparaty, które dodaje się do mycia podłogi z marmuru, zabezpieczające użytkowników przed wywijaniem orłów. Coś takiego stosują w jednym z banków w od czasu gdy zimą klient przejechał się na posadzce i trafił do szpitala. :o
Też miałam okazję się tam "przejechać", ale na szczęście bez orła. Ostatniej zimy, odkąd stosują ten preparat, tego problemu już nie było. Można chodzić stabilnie :lol:



olaczek - 23-08-2008 17:01
[quote="lubosz"]Witam.
Ja stosuję marmur w posadzkach i jakoś daje rade :)
Ale jest marmur i marmur jeden jest twardawy drugi trochę miękciejszy :)

a czy jest jakaś tabela twardości (jak w egzotykach :wink: )
zakochałam się w naturalnych kamieniach, tylko jak z funkcjonalnością?
np. podłoga z marmuru (lub trawertynu) nie tylko w łazience ale i w jadalni.

czy ktoś korzystał z tego źródła www.marmurowe.pl , jeżeli tak, to czy możecie się podzielić swoimi doświadczniami?



Henku_wawa - 23-08-2008 17:58

a czy jest jakaś tabela twardości (jak w egzotykach :wink: ) no właśnie, ciekawe pytanie.



Henku_wawa - 23-08-2008 18:20

Henku no to dopiero patent ja jeszcze się z czymś takim nie spotkałem :) Ano.

Żeby było jeszcze ciekawiej, ponieważ marmur (szczególnie emperador) tak bardzo mi się spodobał, że chciałbym go mieć w łazience (udało mi się już go trochę gdzieniegdzie przemycić, a to parapet, a to kawałek obudowy kominka):

Pomyślałem najpierw, że zamówię u kamieniarza emperador w wymiarach płytek łazienkowych (np. 30x60), ale cenowo jest to dość zabójcze działanie.

I oto podsumowanie kolejnych działań:
- grubość marmuru, jeśli chcemy go samodzielnie obrabiać (np. po prostu obciąć tak jak zwykłą płytkę łazienkową), albo dać Panu Kaziowi Glazurnikowi aby zrobił to za nas - mogą być problemy z marmurem 2 lub 3 cm, a takie najczęściej są, z uwagi na grubość kamienia i jego twardość;
- ja (w osobie ojca) sprawdziłem możliwość samodzielnego obcięcia (ręcznym diaksem, tarcza diament) kawałka emperadora o grubości 3-cm, kamień złamał się i "postrzępił";
- właśnie to było powodem szukania węższych wersji tego kamienia i tak właśnie natrafiłem na terakotę 1 cm z 3 mm emperadora (chyba takie ma wymiary, nie sprawdziłem, z kolei w rozmowie ze sprzedawcą podano mi 0,7 cm terakota + 0,5 marmur);
- znalazłem też płytki z emperadora (sam kamień bez terakoty) o grubości 1 cm;
- i najlepsze teraz: zarówno terakota z marmurem, jak i sam marmur 1 cm, można obciąć bez problemu samodzielnie, bez specjalistycznych płyt diamentowych chłodzonych cieczą itp.

Zrobienie łazienki z marmurem nie jest więc trudne (poza kosztami, ale i tu nie jest tak źle, a o tym poniżej):
- płytki 30,5x30,5 cm (1 cm emperadora, sam kamień bez terakoty) kosztują sporo mniej niż marmur cięty na taki rozmiar z firmy kamieniarskiej (cena ok. 280 zł/m2) (mam, a właściwie miałem bo pociąłem, jedną taką płytkę);
- płytki 40x60 cm lub 60x60 cm (terakota 1 cm + 3 mm emperadora) kosztują jeszcze mniej niż cięte u kamieniarza, bo od 215 do 240 zł/m2 (tnie się dobrze).
Czyli cena dobrej zagranicznej glazury (bywa też glazura sporo droższa, ale to nie ten wątek).

To co, chyba trzeba kupić. :D

Oczywiście należy pamiętać, jeśli chcemy mieć marmur na części ściany a na pozostałej części glazurę, żeby tego raczej nie robić, z uwagi na inną grubość i wymiary.



olaczek - 24-08-2008 10:46
Henku masz zamiar zrobić CAŁĄ ŁAZIENKĘ w marmurze?
na www.marmurowe.pl zauroczył mnie Rain Forest Green, ale obawiam się ,że łazienka nieco powyżej 11 m2 jest za mała i może wyglądać przytłaczjąco. Więc może tylko najważniejsze fragmenty?
Na podłogę podoba mi się Tobacco, ale tu znowu obawa, że będzie zbyt ciemno (nie widziałam płytek na żywca)
Do drugiej łazienki wpadłł mi w oko łupek Oro Marrone (o złotym , metalicznym połysku) ale też bardzej pasuje tylko na część ścian. teraz pojawia sie pytanie czy uda się dobrać do tego płytki? może trawertyn?
Do wykończeniówki mam jeszcze trochę czasu i starm się go mądrze wykorzystać. Liczę na Twoje doświadczenia



Henku_wawa - 24-08-2008 11:31

Henku masz zamiar zrobić CAŁĄ ŁAZIENKĘ w marmurze?
na www.marmurowe.pl zauroczył mnie Rain Forest Green, ale obawiam się ,że łazienka nieco powyżej 11 m2 jest za mała i może wyglądać przytłaczjąco. Więc może tylko najważniejsze fragmenty?
Na podłogę podoba mi się Tobacco, ale tu znowu obawa, że będzie zbyt ciemno (nie widziałam płytek na żywca)
Do drugiej łazienki wpadłł mi w oko łupek Oro Marrone (o złotym , metalicznym połysku) ale też bardzej pasuje tylko na część ścian. teraz pojawia sie pytanie czy uda się dobrać do tego płytki? może trawertyn?
Do wykończeniówki mam jeszcze trochę czasu i starm się go mądrze wykorzystać. Liczę na Twoje doświadczenia
Witaj. 11m2 łazienki to całkiem spory kawał łazienki. Rain Forrest jest bardzo ładnym kamieniem, oprócz green są też wersje gold i brown tego kamienia, wszystkie pochodzą bodajże z Indii.

Naszą większą, 7,15m2 obkładamy glazurą, mniejszą (jedyne 3,55m2) chciałbym marmurem (przynajmniej będę mocno forsować to rozwiązanie :wink: ). Jedno mogę już doradzić:
1. jeśli marmur na podłogę, to raczej OK (jak wynika z opinii użytkowników forum, nie wiem tylko co z antypoślizgowością takiego rozwiązania - ale była też sugestia używania specjalnych impregnatów, pomagających w niewywinięciu orła)
2. jeśli marmur na ścianę, to:
- jak pisałem, szukaj płytek z marmuru o grubości ok. 1 cm (płytki, rozumiem że w podanym przez Ciebie linku są takiej grubości) lub opisanej powyżej terakoty połączonej z marmurem też coś z 1 cm lub lekko ponad, nie kupuj płytek marmurowych 2 cm lub 3 cm (sam omal takich nie kupiłem u kamieniarza) - bo będziesz mieć problem z ich cięciem, dopasowaniem, wierceniem dziur na wieszaki itp, nie wspominając już o tym, że zabiorą Ci jednak spory kawałek powierzchni łazienki)
- albo cała łazienka w marmurze
- albo cała ściana (lub całe ściany) w marmurze, raczej staraj się nie łączyć jednej ściany z glazurą, bo glazura na pewno - bez względu na jej grubość - będzie miała choćby minimalnie inną grubość niż glazura, nie wspominając o długości i szerokości (na podobnej zasadzie odradza się łączenia glazury na 1 ścianie od różnych producentów lub z innych serii)

Wydaje mi się, że warto połączyć marmur ciemniejszy (np. mój emperador lub Twój Forest) z jakimś jaśniejszym kolorem, podchodzącym w beż - ale to kwestia gustu. Łazienka w mojej ocenie nie powinna być zbyt ciemna.

I nie kupuj płytek marmurowych bez zobaczenia ich na żywo, zdjęcia nie oddają faktycznego piękna (lub odwrotnie: na zdjęciu wygląda ładniej). I jak to jest z kamieniem, każdy marmur jest inny w rzeczywistości (inny "układ słojów"), ten sam kamień może się bardzo różnić. Staraj się więc, o ile to możliwe, nie zamawiać płytek przez www ani na zamówienie z importu, bez ich zobaczenia na żywo - w przeciwnym wypadku możesz się rozczarować, nawet jeśli dany kamień widziałaś w innym miejscu.

Co do trawertynu, nie wiem jak z jego wykorzystaniem na ściany do łazienki - pewnie OK. Ale co do podłogi, to trawertyn lubi mieć takie ładne naturalne dziurki (jak ser), w które będzie wchodzić brud. Dlatego wykańcza się go żywicą - ja właśnie będę miał stopień przed kominkiem z trawertynu, ale wykończonego żywicą, żeby dziury były zatkane.



vadiol - 24-08-2008 16:58

Co do trawertynu, nie wiem jak z jego wykorzystaniem na ściany do łazienki - pewnie OK. Ale co do podłogi, to trawertyn lubi mieć takie ładne naturalne dziurki (jak ser), w które będzie wchodzić brud. Dlatego wykańcza się go żywicą - ja właśnie będę miał stopień przed kominkiem z trawertynu, ale wykończonego żywicą, żeby dziury były zatkane. Dziury w trawertynie zatyka sie fuga . Na budowie nie sposob przeprowadzic zabieg zywicowania trawertynu .



olaczek - 24-08-2008 17:04
Henku, w ostatnim numerze "Czterech kątów" na stronie nr 85 są dwa zdjęcia łazienki , w której wykorzystano ciemnobrązowe płytki marmurowe - na podłodze oraz na części ścian. Połączono je z tynkiem strukturalnym. Nie jest to do końca to, o co mi chodzi, ale jest to już jakiś pomysł



Henku_wawa - 24-08-2008 17:35

Co do trawertynu, nie wiem jak z jego wykorzystaniem na ściany do łazienki - pewnie OK. Ale co do podłogi, to trawertyn lubi mieć takie ładne naturalne dziurki (jak ser), w które będzie wchodzić brud. Dlatego wykańcza się go żywicą - ja właśnie będę miał stopień przed kominkiem z trawertynu, ale wykończonego żywicą, żeby dziury były zatkane. Dziury w trawertynie zatyka sie fuga . Na budowie nie sposob przeprowadzic zabieg zywicowania trawertynu . Nie napisałem, że na budowie. Mój stopień podkominkowy z trawertynu będzie dostarczony już zażywicowany.



olaczek - 24-08-2008 17:40
chyba w Castoramie widziałam prostokątne płytki z trawertynu już zażywicowane - czyli gotowe na podlogę



pawlakoski - 24-08-2008 22:43
Super, tylko trzeba by było jeszcze okraść bank. :lol:



Henku_wawa - 24-08-2008 23:25

Super, tylko trzeba by było jeszcze okraść bank. :lol: Są jeszcze inne wyjścia, wygrać w kulminacji totka, odziedziczyć po nielubianej cioci w Stanach, ożenić się z bogatą żoną. W castoramach i praktikerach są też czasem płytki z marmuru chińskiego (teraz już na poważnie, cenowo poniżej 100 zł/m2).



olaczek - 25-08-2008 11:36
finasne są niestety bezlitosne :cry: ja okres przygotowania (jest mi o tyle latwiej [ale nie taniej], że nie buduję sama, ale robi to deweloper) ten czas poświęcam na "rozpoznanie" np. już wiem, że dębex ma w okresie wakacji 10 % promocję a jeden ze sprzedawców podłóg i paneli drewnianych sprzedaje taniej "końcowki". Podobnie można taniej kupić płytki granitowe, marmurowe, łupek - resztki w magazynie są sprzedawane taniej.

ale wracając do Henkowej marmurowej łazienki .... sorry, że nie potrafię jeszcze wkleić zdjęć ... na www.marmurowe.pl jest zdjęcie ekspozycji łazienki gdzie połączony jest na podłodze marmur z mozajką i podwyższeniem pod wanną z drewna egzotycznego, fragmenty ściań są także z mozajki .... ciekawa inspiracja



lubosz - 26-08-2008 10:25

a czy jest jakaś tabela twardości (jak w egzotykach :wink: ) no właśnie, ciekawe pytanie.
Witam :)
To się wątek rozkręcił :)

Jest tabela twardości każdy warsztat kamieniarski powinien mieć :)
Ja nie mam :)

Pozdrawiam



olaczek - 26-08-2008 14:07
Lubosz, a jakie masz doświadczenia z wykorzystaniem łupka w łazience i kuchni



lubosz - 26-08-2008 14:49

Lubosz, a jakie masz doświadczenia z wykorzystaniem łupka w łazience i kuchni Witam
a jaki rodzaju łupka masz na myśli ?? i co masz na myśli doświadczenie?? :)



olaczek - 29-08-2008 11:11
Byłam wczoraj w zakładzie kamieniarskim w Dankowicach k/Bielska-Białej - zakład z 25 letnim doświadczeniem. Dopytywałam o twardość naturalnych kamieni.
1) najtwardszy granit, potem marmur, na końcu trawertyn (nie jest to wielkie odkrycie)
2) są różnice w twardości poszczególnych marmurów, mają one jednak znaczenie tylko w trakcie obróbki (jedne obrabia się łatwiej, inne trudniej), nie przekłada się to jednak na użytkowanie. Czyli nie jest tak jak w przypadku drewna egzotycznego.
3) różnice cen między marmurami dostępnymi w Polsce i tymi sprowadzanymi z Chin są związane z technologią obróbki
4) na cenę marmuru najczęściej wpływa miejsce wydobycia , jeden z droższych wydobywany jest na pustyni Kalahari

Z ciekawostek - oglądałam nowość ,marmurowe płytki podłogowe ( nazywają się chyba technoclasic??? ):
- grubość 9 mm (5mm marmuru, 4 mm warstwy ceramicznej) wymiary 30x60 i 60x60
- nadają się do układania bezfugowego
- nie wybrzuszają się
ceny zaczynają się od 170 netto :cry:

info dla Henka i tych wszystkich, którzy planują wykorzystanie marmuru w łazience - w numerze sierpniowym TAK MIESZKAM - WSZYSTKO O ŁAZIENKACH. Pomyły o tyle fajne, że kamień jest tylko małym elementem i nie "przytłacza" łazienki
marmur - strona 17 i 71
łupek - strona 50
trawertyn? - strona - 25



Henku_wawa - 29-08-2008 15:01
Witaj,

są różnice w twardości poszczególnych marmurów, mają one jednak znaczenie tylko w trakcie obróbki (jedne obrabia się łatwiej, inne trudniej), nie przekłada się to jednak na użytkowanie.
Z ciekawostek - oglądałam nowość ,marmurowe płytki podłogowe ( nazywają się chyba technoclasic??? ):
- grubość 9 mm (5mm marmuru, 4 mm warstwy ceramicznej) wymiary 30x60 i 60x60
- nadają się do układania bezfugowego
- nie wybrzuszają się
ceny zaczynają się od 170 netto :cry:
Te płytki marmurowe to pewnie to samo, o czym pisałem wyżej (terakota + kilka mm marmuru) - choć ceny u Ciebie niższe niż w wawie, z tego co widzę (choć pewnie zależy to od rodzaju kamienia).

Dodam, że sprawdziłem wytrzymałość młotkową płytek marmurowych (tych z terakoty i marmuru). Najpierw przykleiłem Atlasem Plus do kawałka płyty GK 2 kawałki pociętych płytek, jednej z emperadora dark i drugiej z jasnobeżowego marmuru, który hurtownik nazwał "crema". Po wyschnięciu, test polegał na:
- próbie podważenia śrubokrętem tychże płytek,
- upuszczeniu po około 10 razy na każdy z kawałków płytki marmurowej solidnego młotka, tak z wysokości ok. 1 metra.
Test przekonał mnie jednoznacznie, że płytki są bardzo wytrzymałe. Na około 20 upuszczeń młotka, żadna płytka nie pękła. Pojawiło się kilka (3, może 4) minimalnych (2-3 mm) wyżłobień w marmurze, w miejscu, gdzie kant młotka bezpośrednio upadł na marmur. Wyżłobienia są jednak bardzo mało widoczne, szczególnie na ciemnym emperadorze.

Dla mnie to dobra wiadomość, bo miałem pewne obawy typu "zrobię podłogę z marmuru w łazience, spadnie mi golarka albo coś cięższego i płytka pęknie". Nie mam już takich obaw.

Jeśli ktoś chce, zamieszczę fotkę w wolnej chwili z próby młotkowej...



lubosz - 29-08-2008 15:20
Witam.
Ja bardzo chętnie zobaczyłbym fotkę:)

Jaka masz golarkę Henku, że bałeś się, że rozbije Ci płytki ?? :D

Pozdrawiam



Henku_wawa - 29-08-2008 15:25

Witam.
Ja bardzo chętnie zobaczyłbym fotkę:)
Jaka masz golarkę Henku, że bałeś się, że rozbije Ci płytki ?? :D
Golarka stołowa zasilana z akumulatora hehe. No nie, ale zawsze przy tego typu kosztach obawiamy się, czy to jest trwałe itp. Wiem już, że to jest trwałe. Fotkę zamieszczę jakoś niebawem, pojadę, zrobię, zamieszczę.



olaczek - 29-08-2008 16:19
Henku, te ceny są startowe czyli najniższe. Wszysto zależy od marmuru, który jest na też 5 mm warstwie.
A przy okazji jakie kolory płytek widziałeś u siebie w stolicy?



Henku_wawa - 29-08-2008 18:12

Henku, te ceny są startowe czyli najniższe. Wszysto zależy od marmuru, który jest na też 5 mm warstwie.
A przy okazji jakie kolory płytek widziałeś u siebie w stolicy?
Olaczek, interesował mnie właściwie jeden marmur, emperador - to jego szukałem. Jeśli chodzi o połączenie terakoty z marmurem, widziałem i mam próbkę emperadora i jasnobeżowej "crema". Z płytek z samego marmuru (bez terakoty) o grubości 1 cm, widziałem tylko chińskie w OBI, ale nie podobały mi się. I na koniec, płytki z ciętego marmuru o grubości 2 cm, są niemal dowolne (mam taką jedną zieloną, bodajże Tinos) - ale jak pisałem, nie polecam kłaść płytek z takiej grubości, no chyba że mamy specjalistyczny sprzęt (zwykły glazurnik może sobie z czymś takim nie poradzić).



Henku_wawa - 31-08-2008 18:25

Witam.
Ja bardzo chętnie zobaczyłbym fotkę:)
Obiecane fotoski z próby młotkowej.
Jak widać, młotek w miarę pokaźny. Test dokonany na:
- kawałku jasnobeżowej płytki z terakoty i cienką warstwą marmuru
- kawałku czystego marmuru (bez terakoty) emperador dark (pisałem wcześniej, że emperador wytrzymywał próbę młotkową trochę lepiej, ale nic w tym dziwnego - to sam kamień bez terakoty)
Trochę dziś jeszcze pomęczyłem obydwa materiały, aż do wyraźnych szczerbień i pęknięć - ale wymagało to kilku silnych uderzeń młotkiem.
http://images41.fotosik.pl/6/04d21db2d9474488m.jpghttp://images40.fotosik.pl/6/7bf6d9f8579bc7bbm.jpg
http://images26.fotosik.pl/271/4189dba66a739333m.jpghttp://images33.fotosik.pl/359/309e6bed4f6730a1m.jpghttp://images32.fotosik.pl/353/526e09eba9c4a5e9m.jpg



Henku_wawa - 31-08-2008 18:31

Henku, te ceny są startowe czyli najniższe. Wszysto zależy od marmuru, który jest na też 5 mm warstwie.
A przy okazji jakie kolory płytek widziałeś u siebie w stolicy?
Olaczek, załączam przykładowe zdjęcia posiadanych próbek: zielonego marmuru (chyba Tinos) wymiary 30x30x2cm i brązowego emperador (tym razem w pełnej krasie) wymiary 60x60x1cm.
http://images36.fotosik.pl/6/93cb7eeeca5bb935m.jpghttp://images37.fotosik.pl/6/8077e34bb16f65b6m.jpghttp://images29.fotosik.pl/271/d04dbe13b9acacf6m.jpghttp://images40.fotosik.pl/6/315965faa86e69a6m.jpg



lubosz - 31-08-2008 22:17
kurcze emperador to na prawdę niesamowity kamień.
Patent z terakotą strasznie mi się podoba.
Henku a powiedz jeszcze gdzie to robią taka terakotę z marmurem?

Pozdrawiam i dzięki za foty z psucia ślicznego kamienia :)



Henku_wawa - 31-08-2008 22:42

kurcze emperador to na prawdę niesamowity kamień.
Patent z terakotą strasznie mi się podoba.
Henku a powiedz jeszcze gdzie to robią taka terakotę z marmurem?

Pozdrawiam i dzięki za foty z psucia ślicznego kamienia :)
niestety nie wiem kto i gdzie robi terakotę z marmurem, to raczej nowinka na rynku, wiem tylko w jakich hurtowniach w moim rejonie można się w takowe zaopatrzyć :wink:
no to jeszcze parapeciki z emperadora (OT, wiem).
http://images46.fotosik.pl/6/956f159ed1cc464dm.jpghttp://images38.fotosik.pl/6/e58f16525d878893m.jpghttp://images31.fotosik.pl/354/bb743e78dd7c5825m.jpghttp://images34.fotosik.pl/354/b2f3154d15faad24m.jpg



olaczek - 31-08-2008 23:47
PARAPECIK CUUUUDO. Szkoda , że u mnie większość okien do samej ziemi :cry:



Joasia - 01-09-2008 03:58
Marmur jest pięęękny... Ma jednak - w łazience lub w WC - jedną wadę. Nie jest odporny na kwasy. W razie np. małego rotawirusa, szczególnie gdy w domu są małe dzieci - niestety zostaną brzydkie ślady. :-?



Henku_wawa - 01-09-2008 07:52

Marmur jest pięęękny... Ma jednak - w łazience lub w WC - jedną wadę. Nie jest odporny na kwasy. W razie np. małego rotawirusa, szczególnie gdy w domu są małe dzieci - niestety zostaną brzydkie ślady. :-? Asia, u mnie robię tak: zwykle granit (parapety, blat w kuchni) - właśnie z uwagi na to, że marmur jest mniej odporny a bardziej chłonny. Marmur stawiam w 2 miejscach: parapety schodowe (nikt tam nie będzie kładł szklanek z sokami czy z herbatą) i mniejsza łazienka - po odpowiednim zaimpregnowaniu nie powinno być problemu. Osobiście ryzyko w łazience oceniam jako bardzo małe - po impregnacji - a także dlatego, że marmur który wybrałem jest ciemny i nierównomierny (ten brązowy w nieregularne jasne łaty), nawet jeśli jakieś kwaski żołądkowe ujrzą na nim światło dzienne, to jeśli nie będą zalegać zbyt długo, nic nie powinno być widać.

Ale: proponuję jeszcze jeden test. Mam przecież próbki marmuru, pocięte, bezużyteczne. Mógłbym polać kawałek marmuru jakimiś środkami, albo położyć na nim zmoczony wacik, odczekać godzinkę i zobaczyć co odbarwia i jak mocno a co nie. Macie jakieś typy? Ocet? Środki czyszczące z łazienki (do WC itp.)?

Niestety nie dysponuję środkiem do impregnacji, więc marmur byłby poddany tej próbie "na żywioł", bez ochrony impregnatu - wyniki mogą więc być gorsze niż gdyby był zaimpregnowany.



cieszynianka - 02-09-2008 00:21
Znalazłam preparat antypoślizgowy (przeciworłowy :lol: ) do m. in. kamienia naturalnego (podczas szukania impregnatów :lol: :lol: :lol: ).
Może się przyda tym, którzy będą robić podłogi z marmuru:
http://www.hgpolska.pl/component/opt...ntyposlizgowy/
:wink:



Henku_wawa - 02-09-2008 08:03

Znalazłam preparat antypoślizgowy (przeciworłowy :lol: ) do m. in. kamienia naturalnego (podczas szukania impregnatów :lol: :lol: :lol: ).
Może się przyda tym, którzy będą robić podłogi z marmuru:
http://www.hgpolska.pl/component/opt...ntyposlizgowy/
:wink:
Czyli mieliśmy zastrzeżenia (sztuk 3) odnośnie marmuru (w kolejności alfabetycznej): cena, podatność na wywijanie orła, wytrzymałość (mechaniczna, ścieralność, odporność na substancje zewn.). Dwa ostatnie już raczej mamy za sobą. Została cena... :D



cieszynianka - 02-09-2008 14:02
Na to chyba nie znajdziemy łatwego sposobu :roll:

Chyba, że LOTTO :lol:



olaczek - 02-09-2008 17:13
taaak, ale czy nie jest piękny ??? :roll:



olaczek - 22-09-2008 20:00
Henku, a co u Ciebie? Jak Twój marmurowy dom? Możesz już coś wkleić?



Henku_wawa - 22-09-2008 21:12

Henku, a co u Ciebie? Jak Twój marmurowy dom? Możesz już coś wkleić? hihi, od ostatnich zdjęć niewiele wody w Wiśle upłynęło, w kwestii marmuru nic się jeszcze nie zmieniło, tj. przemyciłem 2 parapeciki i część obudowy kominkowej (to drugie jeszcze niezamontowane). Łazienka marmurowa czeka, teraz kładziony jest gres w wiatrołapie i kuchni oraz glazura w innej łazience, łazienka marmurowa (mniejsza) na potem :D



Janq32 - 24-09-2008 13:36
witam, ja jestem w trakcie urzadzania mojego nowego domu. I taks ię zastnawiam czy bedzie dobrze jesli położe w łazience podloge z drewna? Moja żona bardzo chce, ale nie wiem czy to dobry pomysł, ja to bym najchetniej połozył płytki.



Anuleek - 24-09-2008 15:33
Co do podłogi z drewna w łazience. Znajomi mają drewno egzotyczne merbau i się sprawdza. to twarde drewno i odporne na wilgoć.



monia77w1 - 13-11-2008 21:28
Mam pytanie.
Czy ktoś moze orientuje się ile kosztuje ułożenie podłogi z płyt granitowych o wymiarze 60x60?

Monika



Anuleek - 05-01-2009 16:37

Mam pytanie.
Czy ktoś moze orientuje się ile kosztuje ułożenie podłogi z płyt granitowych o wymiarze 60x60?

Monika
Też planuję na podłogach granitowe płytki. Znajomi mają i mnie zachwyciły. Polecili mi swojego kafelkarza. Ich położenie kosztowało ok. 100zł/m2, ale warto.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • orientmania.htw.pl