słabnące cisnienie ciepłej wody z pieca kondensacyjnego
asica99 - 11-07-2004 19:21
Zacznę po kolei
Piec Zeus VITRICS 27 Immergasa został założony w domu z końcem kwietnia br, została równocześnie wymianiona cała instalacja, zarówno CO jak i wody (ciepłej i zimnej). Ogrzewanie zostało włączone tylko na krótko (kilka godzin) w celu sprawdzenia, jak się sprawuje, po czym zostało na sezon letni wyłaczone. Natomiast woda ciepła i zimna leciała w super tempie. Po ok. miesiącu z dnia na dzień ciepła woda zaczęła leciec słabo.
Wykonawca ogrzewania i jednocześnie sprzedawca pieca po mojej interwencji, stwierdził, że wina musi istnieć w przyłączu (rzekomo spadło ciśnienie wody w przyłączu). I jeżeli woda przez miesiąc leciała dobrze, to to już nie jego działka. Obiecał zastanowić się nad problem, po czym w ciągu kolejnego miesiąca się nie odezwał. Po prostu mnie olał.
Zniechęcona potraktowaniem mnie przez sprzedawcę, skontaktowałam się z serwisantem przysłanym wcześniej przez sprzedawcę do podłaczenia pieca, by on spróbował mi pomóc. Przyjechał, rozebrał piec, coś postukał po swojemu, spuścił wodę ze zbiornika, po czym powiedział, że on nie widzi nic, co by w tym piecu źle się działo. Napuścił wodę z powrotem do zbiornika, i po odkręceniu kranu ... woda zaczęła lecieć szybko, tak jak lecieć powinna.
Niestety po 4 dniach zauważyliśmy, że ciśnienie wody ponownie stopniowo spada. Kiedy w kuchni jest odkręcona ciepła woda, w łazience na górze nie leci ciepła woda.
Kiedy dziś zadzwoniłam do swojego sprzedawcy dalej obstawał przy swojej teorii, że winne jest ciśnienie w przyłączu. Jednak po rozmowie przyznał mi rację, że jeżeli po rozkręceniu pieca woda leciała bez zarzutu, to przyłącze musi byc w porządku. Jednak on nie widzi przyczyny takiego zachowania się wody.
Serwis Immergasa mailem odpowiedział mi że obniżenie ciśnienia czynnika w układzie zamkniętym c.o. prowdopodobnie spowodowane jest wyciekiem na instalacji. Proszę sprawdzić cały układ c.o., jeżeli nie będzie widać śladów wody na rurkach (to nie jest duży wyciek, raczej kapanie) będziemy szukać nieszczelności w piecu) - tą teorie mój sprzedawca wyśmiał w głos.
Proszę spróbować mi pomóc. Wydałam na wymianę instalacji i pieca 20tys. złotych i w chwili obecnej nikt nie potrafi wskazać przyczyny niepoprawnego zachowania się ciepłej wody.
gosciu01 - 11-07-2004 23:00
też mam Immergasa tylko mniejszego i też od marca 2004 r.
Również zauważyłem podobne obiawy, ale sam wpadłem na pomysł aby wyczyścić filtr, taki na głównej rurce doprowadzającej wodę do pieca.
U mnie woda jest z nowej rzadko używanej obecnie studni. I czasem jak coś się jeszcze oberwie ( jak mawiał studniarz ), to leci przez chwilę prawie brązowa.
Faktycznie filtr ( taka tuleja z bardzo gęstej siatki ) był zapchany mułem taką mazią.
Wyczyściłem i natychmiast pomogło.
Jak narazie OK. To by tłumaczyło spadek ciśnienia.
Zobaczymy co będzie dalej.
U mnie instalator założył dodatkowy filtr przed piecem ( ten, o którym pisałem wyżej ), piec ma własny filtr, ale podobno bardzo trudno się do niego dostać, stąd namówił mnie na dodatkowy koszt.
Mimo to u mnie woda z nowej studni wymagała jeszcze jednego dużego filtra cuś podobnego do tego tylko z Castoramy, nie pamiętam firmy.
http://www.formaster.com.pl/polski/filtr.htm
Cz.
Bio - 11-07-2004 23:12
Ten temat był w "napiszcie w muratorze". Założyłem, że przyczyną może być jakiś ciężki paproch wędrujący po rurach. Na myśl mi nie przyszło, że serwisant mógłby nie przeczyścić filtrów :)