ďťż

Grzejniki REGULUS? znacie? a może macie?





godul1 - 03-02-2010 12:45
czytam sobie regulusowe wątki i dochodze do wniosku, że nie bardzo kumam po co Bogusław próbuje udowodnić wyzszośc regulusów nad podłogówka. Z drugiej strony nie bardzo rozumiem też jego oponentów bo chyba jak ktoś już dotrze na ta stronę to moze sobie znaleźc wszystkie argumentyza i przeciw obydwu sposobów ogrzewania.
Imho regulusy to ciekawa alternatywa dla innych grzejnków bo swietnie współpracuja z instalacjami z miedzi, a przy tym w porównaniu do zwykłych blaszaków sa niezniszczalne. Nie są jednak żadną konkurencja dla podłogówki, która w nowoczesnych budynkach sprawdza się imho dużo lepij niz grzejniki. Teza ze regulusy moga grzać na niskim parametrze jest prawdziwa ale dotyczy wszystkich grzejników. Pamietać jednak nalezy, że aby to skutecznie grzało to trzeba to konkretnie przewymiarować, a to już nie każdemu może pasować. Za 3-5 lat czeka mnie wymiana grzejników blaszaków i pewnie zamontuje własnie coś typu regulusowego chyba, że spadnie mi dodatkowe 50 kawałków na nowe podłogi to wtedy bez watpienia zdecydowałbym sie na podłogówke w całej chałupie z grzejnikowym wspomaganiem w łazienkach i wiatrołapie. Na etapie budowy na 100% zdecydowałbym się na podłogówkę.
Syf za grzejnikami, problemy z zasłanianiem ich meblami czy choćby firanami, 25C pod syfitem podczas gdy na wysokości pępka jest ledwie 20 zdecydowanie przemawiają w moim przypadku za podłogówką. Zaraz Bogusław napisze że u niego jest lepszy rozkład temperatur ale ja wiem że aby taki uzyskac trzeba skłonić grzejnik do mega konwekcji, a to oznacza ze musiałbym zacząc czesciej sprzatać zeby mi cały podłogowy burdel nie fruwał w powietrzu.
Co do pokazywanych zdjęć zasłonietego grzejnika to wydaje mi się ze chyba ktos rzeczywiście przerysował problem bo u mnie na blaszakch zasilanych w sezonie medium o temp max 90C(na kotle) nie widać aż tak drastycznych sładów goraca - mimo 10-letniej eksploatacji bez malowania. Co innego przy wylotach przy kominku ale tam są zdecydowanie inne temperatury.





perm - 03-02-2010 13:53
...



boguslaw - 03-02-2010 15:41
dzieki perm za Twoją wypowiedź..
Pozwolisz, że pozostanę przy swoim, gdyż jestem do tego właśnie przekonany.
I to nie ma nic wspólnego z tym co robię.
Już pisałem - stworzenie własnego systemu podłogowego ogrzewania płaszczyznowego jest proste.
Wystarczy zestawić komponenty powszechnie dostępne na rynku.
Większość "producentów" podłogówki właśnie tak robi...

To prawda, ze regulusy sa chętnie stosowane w budownictwie drewnianym, szkieletowym, lecz głównie z powodu ich małej wagi ( można je wieszać na lekkich ścianach z gipsokartonu..) a w domkach weekendowych z powodu braku przeciwwskazań do ich napełniania środkami niezamarzającymi.

Dynamiczne ogrzewanie jest mi potrzebne do korygowania temperatury powietrza a nie temperatury ścian i obiektu.
Zima jak zima, trzeba grzać ....podłoga, grzejniki, kominek. W zasadzie bez różnicy...
Głownym celem systemu dynamicznego jest okres nie bardzo zimny i nie bardzo ciepły, czyli okres przejsciowy wiosna - jesień.
W Polsce jest to okres dominujący i tu jest najwięcej do ugrania zarówno w zakresie komfortu cieplnego jak i grzania ekonomicznego..


Stąd akumulacyjność ścian i posadzek ma przy takim celu znaczenie drugorzędne.
System dynamiczny mogę odpalić nawet w środku chłodnego lata na kwadrans czy też dłużej, po to by nieznacznie podnieść temperaturę wnętrza, co ja osobiście chętnie czynię w chłodne wieczory, szczególnie w wilgotne dni...

Ze wszystkich osób wypowiadających się na FM, nikt nie napisał, że ma dom szkieletowy. Większość ma domy murowane, ja np. Ytong...

Najniższe "listwowe" regulusy mają 13 cm wysokości... kolejne 20 cm...



sSiwy12 - 03-02-2010 16:25

Dynamiczne ogrzewanie jest mi potrzebne do korygowania temperatury powietrza a nie temperatury ścian i obiektu.
Zima jak zima, trzeba grzać ....podłoga, grzejniki, kominek. W zasadzie bez różnicy...
Głownym celem systemu dynamicznego jest okres nie bardzo zimny i nie bardzo ciepły, czyli okres przejsciowy wiosna - jesień.
W Polsce jest to okres dominujący i tu jest najwięcej do ugrania zarówno w zakresie komfortu cieplnego jak i grzania ekonomicznego..

...
Niby prawda, nie mniej jednak, dla takiej sytuacji przewidziano kominek – przynajmniej ja mam takie oczekiwania od kominka, rekreacyjnie i z pożytkiem dla potrzeb dynamicznych.

Z drugiej strony w takich okresach przejściowych każde ogrzewanie, nawet te niedynamiczne – też spełni swoją rolę. To jest kwestia „sterowników” – oczywiście przy ogrzewaniu „bezobsługowym”.

I tak na zupełnym marginesie. Takie dynamiczne ogrzewanie, a nawet lepsze wyniki (równo użytkowe jak i eksploatacyjne), zapewniają infrapanele. Ich przewagą jest fakt, że nie muszą być uruchamiane „centralnie”.





boguslaw - 03-02-2010 16:55
Witaj sSiwy.
Jedno drugiego nie wyklucza. Kominek a jak pomieszczeń jest więcej, na parterze i na piętrze to rozprowadzenie ciepła z kominka... Itd. itp.
Nie ma to jak żywy ogień...
Ja osobiście wolę otwarte kominki ogrodowe z pergolami....

Można i tak: wszystko byle nie regulusy... :wink:

System grzewczy dynamiczny nie potrzebuje opalu i obsługi, nie potrzebuje sterowników pogodowych i całej elektroniki wyprzedzającej, korygującej, pewnie z czasem psującej się.
System dynamiczny obsłuży 5-letnie średniorozgarnięte dziecko i każdy techniczny antytalent..
Sam w sobie jest sterowalny..

W centralne uruchomienie nie wyklucza wyłaczenia z cyrkulacji "nieużytkowanych pomieszczeń. Możesz uruchomić tylko jeden grzejnik.. Nieprawdaż?



perm - 03-02-2010 20:07
...



boguslaw - 03-02-2010 21:07
perm pisze:
Jakie zimne? Mam na przyklad na stałe np. 22 oC.
Przychodzę zziębnięty do domu.
Podwyższam temp. powietrza aby się zagrzać, do np. 24 o C na pół godziny... lub dłużej, lub krócej..
Reakcja grzejników na włączenie instalacji to minuty...
Mogę to zrobić zdalnie, przed przyjściem do domu...
Po zmianie temp. na sterowniku pokojowym sytuacja szybko wraca do poprzednich 22 oC.
Przecież to proste.
Takie szybkie manewry możesz zrobić tylko przy konwektorach elektrycznych a z wodnych, tylko przy regulusach.. Ich dynamika jest znacznie wyższa od grzejników panelowych.. Niech ktoś nie mówi, ze różnica jest marginalna... Jest wystarczająco znaczna.
Przy małym początkowym wkładzie energii uzyskuję łatwo pełną moc nominalną....

Jest cała masa sytuacji o różnych porach roku , gdy chcę mieć nagle cieplej.... na czas dłuższy lub krótszy. Opisywałem je krótko - choroba, zmęczenie, przemarznięcie, nawet goście, wizyta osób starszych..itd. itp.

Są również inne aspekty dużej dynamiki układu grzewczego.

i dalej:
Był taki system amerykański, modułowy wodny. Nazywał się Slim Line.
Może dobry dla hoteli, moteli lecz nie do mieszkania.

i wcześniej:
Mam taki, ale musisz poczekać do kwietnia, do końca kwietnia. :wink:

Pozdrawiam



perm - 03-02-2010 21:31
...



dgasek - 03-02-2010 23:19
Witam

Mamy u siebie regulusy i drabinki i podłogówkę.
Do zakupu skłonił mnie widok pięcioletnich stalowych. Oczywiście podłogówka jest super , ale mi się podoba też ładne drzewo w salonie i jakoś sobie pod nim nie wyobrażam grzałki a kafle w salonie to nie to.
W pokojach na poddaszu tez chciałem mieć możliwość szybkiej regulacji temperatury, no i znowu podłogówka pod drewno albo wykładzinę - nie dziękuję.

Póki co używamy cztery miesiące regulusów i dwa tygodnie z kotłem na paliwa stałe. Wszystko działa ładnie , a przy 55 na piecu w domu mamy całkiem przyjemnie.

Może to i zło i sciema , ale o dziwo każdy kto kupił sobie chwali . Jak ktoś nie wierzy to zapraszam.

Pozdr



boguslaw - 04-02-2010 12:56
dgasek pisze:

Może napiszesz coś więcej o ogrzewanej powierzchni, technologii budowy ścian oraz o rodzaju paliwa..



dgasek - 04-02-2010 20:48
Hejka

Ściany z U220 - 25cm + 15 cm styropianu. Na dole grzejniki w salonie i gabinecie : łączna powierzchnia 55m2, na poddaszu 3 pokoje ok 50m2. Na poddaszu wełna 20cm. Ogrzewamy kotłem na eko-groszek Galmet. 55 na piecu wystarczy żeby grzejnik był gorący , przy 70 ukrop. Reszta domu : przedpokój , kuchnia , łazienki - ok 60 m2 to podłogówka.
Do rozgrzania grzejnika potrzeba bardzo niewiele czasu.

Pozdr



Mrozny - 05-02-2010 01:25

perm pisze:
Mam taki, ale musisz poczekać do kwietnia, do końca kwietnia. :wink:

Pozdrawiam Ciekawe, w takim razie ja także poczekam.
Widzisz Panie Bogusławie, w końcu zrozumiałeś, że zagorzałym przeciwnikom grzejników w tradycyjnym wydaniu, trzeba po prostu zaproponować coś innego niż te przynudzające regul... :P
Póki co to osobiście idę w kierunku ogrzewania mieszanego ścienno-podłogowego. Pod pojęciem ogrzewania ściennego rozumiem rurki grzewcze PEX/AL/PEX zatopione w tynku. W moich planach ma to być system niskotemperaturowy (jednak pracujący w nieco wyższej temperaturze niż podłogówka, bo 38-42 st.), tylko uzupełniający podłogówkę w razie potrzeby, ze strefą grzewczą nie przekraczającą 1-1,2 m wysokości ściany - tak aby nie ogrzewał okolic głowy.
Jak to co masz w zanadrzu na ten koniec kwietnia, będzie alternatywą (w sensie ekonomicznym w szczególności również) do tego rozwiązania to chętnie je rozważę.



irysy - 05-02-2010 19:53
My u siebie tez mamy Regulusy. Wybraliśmy je poniewaz przy kotle na paliwo stałe raczej nie było innego wyboru, stalowe dosyć szybko by skorodowały, a aluminiowe też posiadają elementy narażone na korozję. Wydaje się zatem, że posłużą nam kilkanaście lat. A teraz zestawienie zalet i wad.
Zalety:
- odporność na korozję
- możliwość szybkiego podnoszenia temp.
- mały ciężar ( bardzo ułatwia montaż)
Wady:
- brudzą ściany nad grzejnikiem ( po pierwszym zamieszkałym sezonie grzewczym pojawiły sie pierwsze smugi :-? )
- hałasują, a raczej "strzelają" przy nagłym ochłodzeniu lub rozgrzaniu ( ma to miejsce po wyłączeniu pompy c.o. gdy zaczyna pracować pompa c.w.u.)
- zbyt delikatne
- mało urodziwe i miejscami niezbyt dokładnie wykonane



coulignon - 05-02-2010 21:02
własnie... Tez słyszałem że brudzą...

Ale Bogusław potwierdzi że to nieprawda i oskarży Cię że tak naprawdę to posiadasz podłogówkę :wink:



Pinok - 05-02-2010 21:09
Jedno zdjęcie zamiast tysiąca słów.

http://img684.imageshack.us/img684/5451/20100201397.jpg



irysy - 05-02-2010 21:39
Ciekawi mnie czy jest jakiś sposób żeby nie dopuścić do mocniejszego zabrudzenia ścian nad grzejnikami bo malowanie co dwa lata jakoś mnie nie kręci... :-?



1950 - 05-02-2010 21:42
jest jeden a w zasadzie dwa sposoby,
obydwa skuteczne z tym, że pierwszy jest lepszy,
1) podłogówka,
2) zmienić grzejniki na płytowe :roll: :lol:



coulignon - 05-02-2010 21:43

Ciekawi mnie czy jest jakiś sposób żeby nie dopuścić do mocniejszego zabrudzenia ścian nad grzejnikami bo malowanie co dwa lata jakoś mnie nie kręci... :-? Bogusław no doradź coś. Przeciez to Ty produkujesz te grzejniki i masz zwykle dużo do powiedzienia...



1950 - 05-02-2010 21:48
i żeby jeszcze nie trzeszczały,
:roll:



boguslaw - 05-02-2010 22:27
irysy.
Czy wszystkie grzejniki wydają odgłos przy wyłączeniu impulsu termicznego czy tylko niektóre?

Na jakich parametrach zasilania pracuje Twoja instalacja?

Jakie paliwo stosujesz w swoim kotle stałopaliwowym?

Sprawdź, czy któraś z wymienionych ponżej przyczyn nie występuje u Ciebie..
Pytania i odpowiedzi ze strony www.regulus.com.pl
----------------------------------------------------------------------------------
Wystarczy wejść na budowlane fora internetowe, by łatwo stwierdzić, że problem szumów, stukotów, trzasków, odgłosów pracującej pompy cyrkulacyjnej podnoszony jest czasem jako problem występujący w instalacji niezależnie od rodzaju zastosowanych grzejników.
Szczególnie w instalacjach stalowych i miedzianych drgania i wibracje z kotłowni przenoszone są wzdłuż rur aż do grzejników. Szum może występować również z powodu turbulencji pojawiających się na zaworach.
Co należy zrobić?:
1.Zadbać zatem należy by w odpowiednich miejscach zastosować podkładki gumowe, dystanse, przejściówki, by instalacji pozostawić odrobinę swobody tam gdzie trzeba i ścisłe zespolenie tam gdzie trzeba.
2.Instalacje dokładnie odpowietrzyć,
3. Instalację precyzyjnie wyregulować hydraulicznie (zrównoważyć przepływy) „na zimno” i „na gorąco”.

Zatem niemal wszystko w tej mierze zależy od montera instalacji i od jego staranności wykonania instalacji. Jednakże dociąganie „na siłę” grzejników poprzez wieszaki do krzywej ściany, również spowoduje niepotrzebne, szkodliwe naprężenia w instalacji a to już „zasługa” niestarannego murarza.
Co do regulusów - szczególnie w instalacji z miedzi, (najwyższy współczynnik rozszerzalności cieplnej – wydłużenie liniowe), przy występowaniu długich prostoliniowych gałązek zasilających, przy braku stosownej kompensacji dla ich wydłużenia, następować może przeciąganie grzejnika w obie strony po stopkach wieszaków.
Przy grzejnikach stalowych ważących po kilkadziesiąt kilogramów każdy, problem ten jest mniej istotny, gdyż prędzej rurka ulegnie wygięciu, nim ciężki grzejnik ulegnie przesunięciu.
Należy zatem zadbać o dwukierunkową minimalną swobodę przesuwania się grzejników w wieszakach.
W razie problemu, na stopce wieszaka, w miejscu jego styku z dolną krawędzią grzejnika, można umieścić plastikowy lub gumowy dystans pełniący rolę ślizgacza.

Wszystkie typy grzejników mogą rezonować i przenosić szumy instalacyjne, w szczególności szum generowany przez pracującą pompę cyrkulacyjną i turbulencje powstające głównie w zaworach termoregulacyjnych. Bardziej akustyczna konstrukcja naszych grzejników ma wpływ na ujawnianie szumów instalacyjnych w nieco większym wymiarze niż ma to miejsce przy grzejnikach pełnych.
Stąd tak wielką wagę przywiązujemy do regulacji hydraulicznej instalacji.
Dobre wyregulowanie instalacji jednakże to nie tylko jej cicha praca, lecz przede wszystkim wysoki komfort cieplny, wysoka ekonomika grzania i zadowolony użytkownik.

Prawidłowo wykonana z dowolnego materiału oraz rzetelnie wyregulowana hydraulicznie instalacja z regulusami pracuje cicho, i sprawnie.



coulignon - 05-02-2010 22:38

Prawidłowo wykonana z dowolnego materiału oraz rzetelnie wyregulowana hydraulicznie instalacja z regulusami pracuje cicho,[/b] i sprawnie. I nie brudzi podłogi. Ściany trochę brudzi. Temat niewygodny więc Bogusław pominął go milczeniem.
Wszak milczenie jest jest złotem. Złoto ma podbny kolor do miedzi. A regulus wszak z miedzi wykonany. Więc strategia firmy jest słuszna.



boguslaw - 05-02-2010 22:47
irysy piszesz jeszcze:
Dlaczego kilkanaście lat? Znacznie dłużej...

Napisz coś jeszcze o sterowalności temperaturą i o komforcie cieplnym.
Czy używałeś instalację z regulusami wiosną i jesienią..



irysy - 05-02-2010 22:50
Podczas stygnięcia trzeszczą i już. Tak na dobra sprawę do juz się do tego przyzwyczaiłem. Problem brudzenia ścian nadal otwarty. Boguslaw nie ustosunkował się jeszcze co do jakości wykonania. Nie chodzi o to żebym sie czepiał ale chciałbym poznać zdanie handlowca, kierownika produkcji, prezesa (niepotrzebne skreślić) Boguslawa. Na dzisiaj to tyle, idę spać... :wink:



boguslaw - 05-02-2010 23:16
irysy.
Odpowiedz mi proszę na zadane przeze mnie pytania. Może w nich znajdziesz odpowiedź na niektóre z Twoich zastrzeżeń.

Niedobrze się do takich rzeczy przyzwyczajać. Wezwij serwisanta z firmy, sprawdzi Ci gratis regulację hydrauliczną instalacji i sposób zawieszenia grzejników...
Przy okazji możesz zareklamować usterki w wykonaniu. Dobrze Ci radzę.

Jeśli chodzi o brudzenie to czytałeś. Może zaraz po zakończeniu budowy, gdy wokół sporo odkrytej niezagospodarowanej ziemi, prószy sie bardziej.
Pewnie wkrótce problem ten sam ustanie...
Jest przecież sprawą oczywistą, że grzejniki nie produkują zanieczyszczeń a jedynie je unoszą i to tylko w instalacjach wysokotemperaturowych..

Pozdrawiam



Pinok - 05-02-2010 23:39



Jest przecież sprawą oczywistą, że grzejniki nie produkują zanieczyszczeń a jedynie je unoszą i to tylko w instalacjach wysokotemperaturowych..

Pozdrawiam
http://img684.imageshack.us/img684/5451/20100201397.jpg

:D:D:D



boguslaw - 05-02-2010 23:56
grzeczny PnioK.
Zasłużył na bananka... :lol:
fi(l)utek.



coulignon - 06-02-2010 08:09

Jest przecież sprawą oczywistą, że grzejniki nie produkują zanieczyszczeń a jedynie je unoszą i to tylko w instalacjach wysokotemperaturowych..

Pozdrawiam
jedym słowem masz syf w domu i grzejniki Cie zdemaskowały.

Regulus jest tylko dla ludzi lubiących odkurzać dwa razy dziennie . Reszta jest niegodna go nawet oglądać.

Dziekujemy Ci Bogusławie za tak światłe odkrycie i rozwiazaniee problemu swojego Klienta. Pozdrawiam w imieniu kolegów.

Ps.
Pinok ...ty.... brudasie! Nawet nie zbilżaj sie do swojego Regulusa!!!
Ale dla pewności wklej zdjęcie. Moze Bogusław po kształcie smug oceni jak długo nie sprzątałeś :lol: :lol: :lol:



boguslaw - 06-02-2010 09:11
PnioK. Odsłoń żaluzje i pokaż wszystkim co tam chowasz w środku..
Grzejniki Favier'a...? A może gołe rury 3" ?

----------------------------------------

irysy. Wejścia ciulignoma są niezwykle kreatywne...
Za wszystkich myśli.
Poddaje Ci własne, chore i agresywne interpretacje moich postów.
Napuszcza jednych na drugich..
Czy to jest postępowanie godne...

A może zebrać wszystkie posty ciulignoma w jeden?
Wyłoni się pełny obraz, czy facet ma coś do powiedzenia poza jątrzeniem i podpuszczaniem?



perm - 06-02-2010 09:42
...



sSiwy12 - 06-02-2010 09:55

Bardziej akustyczna konstrukcja naszych grzejników ma wpływ na ujawnianie szumów instalacyjnych w nieco większym wymiarze niż ma to miejsce przy grzejnikach pełnych.
Prawidłowo wykonana z dowolnego materiału oraz rzetelnie wyregulowana hydraulicznie instalacja z regulusami pracuje cicho, i sprawnie.
A nie jest przypadkiem tak, że ze względu na swoją konstrukcję, grzejniki te będą, w określonych warunkach - „trzaskały” nawet przy wzorcowo wykonanej instalacji?
Można to uzasadnić następująco. Jak wspomina ich twórca i czemu daje zawsze wyraz, grzejniki te są dynamiczne o bardzo małym zładzie – w czym też upatruje ich (grzejników) największą zaletę.
Wykonano je, raz że „akustycznie” (obudowa działa jak pudło rezonansowe), dwa – z kilku rodzajów metalu. Jeśli dodamy do tego ich dynamikę (jak się szybko nagrzewają, to i równie szybko stygną), oraz różne właściwości „kurczenia” się dla różnych metali, to raczej nie trudno sobie wyobrazić, że „fizyka” może spowodować, że grzejniki te będą jednak „trzaskać”.

I jeszcze jedno. Skoro jest to dynamiczne grzanie, to musi też być dynamiczne „kurzenie” , bo wszak logika podpowiada, że dynamiczne ogrzewanie polega na szybkim ogrzaniu powietrza, a co za tym idzie …………….

Lansowanie tezy, że REGULUSY nie „kurzą” jest mocno naciągane, bo to ile i czy „kurzą”, zależy od temperatury zasilania.
Prawdą natomiast jest to, że w przypadku REGULUSÓW, mniejszy obszar ściany ulegnie „degradacji”.

I dla jasności. Nic nie mam do REGULUSÓW. Gdybym miał w planach ogrzewanie kaloryferami, pewnie znalazłyby się w moich rozważaniach – z różnych przyczyn.
Natomiast, mój sprzeciw budzi dopisywanie im (grzejnikom) „nadprzyrodzonych” właściwości.



fenix2 - 06-02-2010 12:27
Śledzę wątek i powiem tak:
Ech ta dyskusja staje się ciut przy nudnawa.
Jak ktoś chce i nie przeszkadza mu pudełko na ścianie i brudne ściany to zakłada grzejniki mogą być rg*llusy :) .
Jeśli ktoś nie chce zakłada podłogówkę ogrzewanie ścienne itp.
To tak jak z kominkiem jedni preferują inni nie.



daggulka - 06-02-2010 14:16
Nie chodzi o to co kto preferuje tylko o to, że boguslaw pod niebiosssa zachwala niekoniecznie doskonałe regulusy w każdym wewontku ..... niedługo stwierdzi, że pomagają również na trąd ,świąd i łysienie .... :roll:



coulignon - 06-02-2010 14:18

Wyłoni się pełny obraz, czy facet ma coś do powiedzenia poza jątrzeniem i podpuszczaniem? Przenieś swoje wątki do działu "ogłoszenia drobne" Możesz tam sobie pisać co chcesz. Dopóki bedziesz uprawiał kryptoreklamę w dziale "wymiana doświadczeń" to zamierzam być wiernym dyskutantem. Trzymając Twój poziom postarm się być jak najmniej merytoryczny.



daggulka - 06-02-2010 15:12


irysy. Wejścia ciulignoma są niezwykle kreatywne...
Za wszystkich myśli.
Poddaje Ci własne, chore i agresywne interpretacje moich postów.
Napuszcza jednych na drugich..
Czy to jest postępowanie godne...

A może zebrać wszystkie posty ciulignoma w jeden?
Wyłoni się pełny obraz, czy facet ma coś do powiedzenia poza jątrzeniem i podpuszczaniem?
innych osądzasz - a siebie kiedyś czytałeś?
to co prezentujesz się marketing nazywa - nie ma co się dziwić, wszak to Twoja praca .... tylko faktycznie nie w tym dziale co trzeba ... :roll:



Pablo lca - 06-02-2010 15:33
Wystarczy wejść na budowlane fora internetowe, by łatwo stwierdzić, że problem szumów, stukotów, trzasków, odgłosów pracującej pompy cyrkulacyjnej podnoszony jest czasem jako problem występujący w instalacji niezależnie od rodzaju zastosowanych grzejników.
Szczególnie w instalacjach stalowych i miedzianych drgania i wibracje z kotłowni przenoszone są wzdłuż rur aż do grzejników. Szum może występować również z powodu turbulencji pojawiających się na zaworach.
Co należy zrobić?:
1.Zadbać zatem należy by w odpowiednich miejscach zastosować podkładki gumowe, dystanse, przejściówki, by instalacji pozostawić odrobinę swobody tam gdzie trzeba i ścisłe zespolenie tam gdzie trzeba.
2.Instalacje dokładnie odpowietrzyć,
3. Instalację precyzyjnie wyregulować hydraulicznie (zrównoważyć przepływy) „na zimno” i „na gorąco”.

Panie akwizytor ty się lepiej zajmij strukturą ogniska w polu a życiem intymnym mrówek Kowalików leśnych a fizyka cieczy niech zostanie dla ciebie tabu. To co piszesz wskazuje na brak podstawowych podkładek izolujących przepływ impulsów elektrycznych między kora mózgową a rdzeniem kręgowym.Na gorąco weż sobie kąpiel i połóż się spać na zimno a rano obudzidzisz sie na nowo odrodzony intelektualnie



boguslaw - 06-02-2010 18:26
Nic nikogo nie upoważnia nigdy do podłości i tolerowania czyjegoś kłamstwa i chamstwa...
Uwagi i obecność niektórych w wątkach na temat regulusów odbieram raczej w kategoriach zawiści. Te niemerytoryczne.
Do merytorycznych ustosunkowuję się.
Polemizuję a nie obrażam.
Nie bywam na wspólnych zjazdach, kuligach i nartach z innymi forumowiczami.... Chciałem...

--------------------------------------------
irysy.
odpowiedz proszę na zadane przeze mnie pytania:

Napisz coś o sterowalności temperaturą i o komforcie cieplnym.
Czy są tym problemY?

Czy używałeś instalację z regulusami wiosną i jesienią?

Czy wszystkie grzejniki wydają odgłos przy wyłączeniu impulsu termicznego czy tylko niektóre?

Czy wszędzie zauważyłeś smugi na ścianie, czyt tylko w niektórych miejscach?

Na jakich parametrach zasilania pracuje Twoja instalacja?

Jakie paliwo stosujesz w swoim kotle stałopaliwowym?



boguslaw - 06-02-2010 18:41
sSiwy pisze:
Nic na to nie poradzę, że ich charakterystyka cieplna jest tak dobra.

Nie zniekształcaj linii sporu. Jest ona określona definicjami:
dystrybucja ciepła niedynamiczna
dystrybucja ciepła dynamiczna.

Nie manipuluj:
Grzejnik dynamiczny oznacza zupełnie co innego - to taki grzejnik, który w krótkim czasie, po otrzymaniu niezbędnej lecz relatywnie niewielkiej ilości energii cieplnej uzyska pełną moc nominalną, możliwą do osiągnięcia dla czynnika grzewczego o określonej temperaturze.
Wysoka dynamika wynika z małej masy całkowitej samego grzejnika oraz zawartej w nim wody. (Mała ilość wody to nie wszystko - liczy się masa całkowita całego układu dystrybucji ciepła - czyli masy wszystkich grzejników oraz zawartej w nich wody.).

W przypadku średniej instalacji z regulusami - wszystkie razem ważą wraz z wodą mniej niż waży 1 m2 "podłogówki"....
To sprawia, że są dynamiczne....



dgasek - 06-02-2010 19:41
Hejka

Ja mam 8 regulusów różnej wielkości i nie słyszałem żeby któryś strzelał , a temperatury na piecu 55-75. Aczkolwiek hydraulik który montował piec powiedział że będą strzelać - zobaczymy.
Co do szumów -- co ciekawe ale podobno oczywiste dopóki nie było głowic nic nie szumiało , odkąd założyłem słychać szum jak głowice przymykają zawory.
Brudzenie to ciekawa kwestia - uważam że nie ma znaczenia marka - brudzi każdy. Widziałem brudne ściany u siebie w pracy gdzie są stalowe purmo, u rodziców przy żeliwnych i płytowych.

Kupując jakiś produkt patrzę na gwarancję . Zakładam że firma która daje jej więcej mimo wszystko ma produkt ciut lepszy. Zresztą był wątek o grzejnikach stalowych i ich wątpliwej jakości i użytych do produkcji materiałach.

Pozdr



daggulka - 06-02-2010 21:43

Nie bywam na wspólnych zjazdach, kuligach i nartach z innymi forumowiczami.... Chciałem...
a to co miało być, hę?
co masz na myśli?
że niby my - ludzie jeżdżący mamy się poczuć winni?

czy Ty myślisz , że my na tych zjazdach obecni jak jeden mąż toczka w toczke tacy sami i te same poglądy mamy ? chyba oszalałeś .....
zresztą ... a kto tam w ogóle wtedy o budowaniu gada.... :roll:
czasu na to szkoda :P :lol:

więc nie zasłaniaj się .... po prostu przyznaj, że odwagi cywilnej zbrakło tudzież chęci i tyle ... :roll:



adi_ - 07-02-2010 00:07
oki wtrace sie a co biore te grzejniki pod uwage ale :
Bogusław Wójcik - Właściciel firmy caly post jest jakby reklama dla niektorych dobra innym w glowach namieszalo ( czyli mnie )
gwarancja a szczegulnie czego dotyczy
Regulusy objęte są 25-letnim okresem gwarancji. Gwarancji podlega szczelność oraz na trwałość powłoki lakierniczej. Żywotność regulusów porównywalna jest do żywotności instalacji w miedzi i może wynieść nawet kilkadziesiąt lat!
25 lat jak by nie patrzec jest to sporo ale jak widze gwarancje na powloke lakiernicza to mnie szlakt trafia
wiadomo nie bedzie nikt tam szczotka druciana jezdzil ale kazde obdarcie i tak bedzie z winy uzytkownika hyba ze odejdzie caly plat farby
normy i inne certyfikaty
Producent deklaruje, iż grzejniki Regulus®, wytwarzane są zgodnie z wymaganiami normy europejskiej EN-442.
a ze tak powiem co to jest to EN-442
jak dlanie bez zagladania w internet nic nie znaczy
znowu sie czepie gwarancji
3. Bieg gwarancji rozpoczyna się z datą zakupu, uwidocznioną na dokumencie zakupu. Uprawnienia gwarancyjne bez okazania dokumentu zakupu wraz z potwierdzoną Kartą Gwarancyjną nie będą zrealizowane.
wybaczcie ale kto ma papiery na grzejnik po 24 latach mozecie je znalesc w ciagu powiedzmy tygodnia
wiem mozna to zorganizowac gwarancje wszystkie w jeden karton
majac sprzet w domu i papiery od gwarancji to kupie sobie lodowke w kartonie zeby one sie tam zmiescily te papiery oczywiscie tyle tego bedzie
6. Producent pokryje koszt samej wymiany reklamowanego produktu na nowy, wolny od wad po otrzymaniu stosownego rachunku. Wartość takiej usługi musi zostać wcześniej z Producentem uzgodniona.
spoko i tak ruznice doplaci klient bo producent ma innych instalatorow co mu robia to taniej
•Gwarancja traci moc w przypadku, gdy produkty Producenta użytkowane są niezgodnie z ich przeznaczeniem.
a da sie z tego zrobic piekarnik ewentualnie sanki
•Gwarancja traci moc w przypadku, gdy się centralnego ogrzewania, w którą wpięte są grzejniki Regulus®, pozbawiona jest filtra mechanicznego zamontowanego na zasilaniu.
•Nie wpływa na bieg gwarancji zamontowanie grzejników w układach zasilanych bezpośrednio z miejskiej sieci c.o. bez pośrednictwa wymiennika ciepła.
ja to glupi jestem ale wedlog mnie te dwa punkty sie wykluczaja
na jednym musi byc filter a na drogiej nie
jak ja mam sprawdzic czy elektrocieplownia ma filtr machaniczny ?
i pewnie bedzie tego wiecej ale i tak sa umnie na uwadze te grzejniki bo alu mi ni jak nie pasuje a stal czy miedz sa oki wsumie o miedzianych dopiero czytam
pozdrawiam panie bogdanie bo zaraz dostane na wszystko odpowiedz



ja14 - 07-02-2010 02:58

...
W przypadku średniej instalacji z regulusami - wszystkie razem ważą wraz z wodą mniej niż waży 1 m2 "podłogówki"....
To sprawia, że są dynamiczne....
Tyle, ze do tej dynamiki wymagane jest jeszcze dynamiczne zrodlo ciepla. Czyli efekt bedzie tylko wtedy jezeli zrodlem ciepla jest wiszacy kociol gazowy. W innych przypadkach nadmiar wytworzonego ciepla zamiast podgrzac mieszkanie ucieknie kominem. Czyli zamiast zysku mamy strate!
Dodam jeszcze, ze przy kotlach zasypowych na paliwo stale stosowanie takich grzejnikow moze byc potencjalnie zrodlem duzego zagrozenia wybuchem kotla. To chyba nawet bardziej niezdrowe niz zle zaprojektowana podlogowka.
Pozdrawiam.



coulignon - 07-02-2010 08:00

Nic nikogo nie upoważnia nigdy do podłości i tolerowania czyjegoś kłamstwa i chamstwa...
To pod adresem Pinoka:


Prymityw.
Przeprosisz? Wypadałoby - no nie?



hes - 07-02-2010 08:13


(...)
Przeprosisz? Wypadałoby - no nie?
Pinok ma przepraszać ? Że te grzejniki na zdjęciu to nie regulusy ?
Co za różnica, syf to syf, nieważne że w pracy, nawet jak to drugi dom.



coulignon - 07-02-2010 10:06
hes - rozumiem że słowo "prymityw" nie jest dla Ciebie obrażliwe. Ani chamskie. Rozumiem że mogę Ci tak pieszczotliwe nazywać?



boguslaw - 07-02-2010 10:32
ja14:
Witaj.

Wklejam ogólnie sformułowany problem opisany na stronie internetowej...

Czy prawdą jest, że z uwagi na małą ilość wody krążącą w instalacji, regulusy nie nadają się do instalacji z kotłem na węgiel, gdyż może dojść do zagotowania wody?

Nie, to nie jest prawda.

Pytanie odwrotne:
1. Czym różni się 1 kW mocy w grzejnikach żeliwnych od 1 kW mocy w regulusach?
2. Grzejniki mają grzać, czy też mają buforować nadmiar mocy kotła?

Po to, by optymalnie wykorzystać kaloryczność paliwa oraz moc kotła bez względu na chwilowe zapotrzebowanie na ciepło, zadbać o żywotność, trwałość kotła, powinno wprowadzić się do instalacji buforowy zbiornik ciepła. Jednakże dobrze skonfigurowana instalacja c.o. powinna dobrze i bezpiecznie funkcjonować również bez bufora.

Grzejniki REGULUS-system można stosować w instalacjach z kotłem stałopaliwowym (węglowym) podobnie jak inne typy grzejników z zachowaniem ogólnych zasad bezpieczeństwa tj. prawidłowego doboru wszystkich elementów instalacji: kocioł, rury, grzejniki, sterowanie czyli prawidłowego skonfigurowania i wyregulowania instalacji.
W instalacjach z kotłem stałopaliwowym (węglowym) ciągle pokutują historyczne założenia instalacji grawitacyjnej z zastosowaniem grzejników żeliwnych o dużej masie własnej i dużej pojemności wodnej. Instalacje takie budowane do końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku zawierały około 300 l wody dla domku ok.100m2. Prócz tego dochodziła wielka masa samych materiałów tworzących instalację.
W takiej instalacji stosowano kocioł o mocy ok. 25kW, po pierwsze po to żeby móc szybko rozgrzać tę ogromną masę całej instalacji, a po drugie budynki wówczas budowane miały nieporównywalnie większe od obecnie budowanych straty ciepła. Grzejniki stanowiły bufor stabilizujący temperaturę pomieszczeń.
Obecnie straty budynków są znacznie mniejsze, w wszystkie stosowane obecnie grzejniki mają mniejszą pojemność wodną (na ten sam dom w przypadku grzejników stalowych będzie ok. 70-80 l wody + to co w kotle, a w przypadku regulusów ok. 15-20 l wody + to co w kotle). Kocioł dla takiej powierzchni powinien mieć orientacyjnie maksymalną moc ok. 10-12kW. Przy znacznie zmniejszonej całkowitej masie instalacji nie ma potrzeby, by w kotle występowała jakakolwiek nadwyżka mocy.
Również zastąpienie układów grawitacyjnych z rurami stalowymi o dużych przekrojach, układami pompowymi ze znacznie mniejszymi przekrojami rur, również z plastiku, bardzo utrudnia czy wręcz uniemożliwia ewentualne grzanie grawitacyjne (awaria pompy) i odprowadzenie ciepła z kotła.
Tylko w takich awaryjnych sytuacjach dojść może do zagotowania wody w kotle i naprawdę nie ma znaczenia ile jest jeszcze wody w grzejnikach gdyż najpierw zagotuje się woda w kotle. Jak się zapyta użytkowników instalacji z kotłem stałopaliwowym to sporo z nich doświadczyło już zjawiska zagotowania wody w kotle i to niezależnie od typu zastosowanych grzejników (żeliwnych, stalowych, aluminiowych czy też miedziano-aluminiowych).
I dlatego instalacja powinna być otwarta!

Instalację c.o. można porównać do układu chłodzenia silnika samochodu: silnik – wytwarza ciepło podobnie jak kocioł, węże od silnika do chłodnicy przesyłają ciepło z silnika do chłodnicy podobnie jak instalacja, pompa w jednym i drugim układzie wymusza szybki przepływ wody – zwiększa przesył ciepła, chłodnica podobnie jak grzejnik oddaje ciepło z układu. Jeżeli teraz zamontujemy zbyt małą chłodnice (o małej wydajności) do dużego silnika (np. z małolitrażowej osobówki do samochodu dostawczego) to szybko zagotujemy wodę. Podobnie jeżeli w instalacji c.o. grzejniki będą zbyt małe w stosunku do mocy kotła. Jeżeli awarii ulegnie pompa to nawet przy dobrze dopasowanej do silnika chłodnicy zagotujemy wodę w układzie. Podobnie w instalacji c.o. : instalacja obliczona i dopasowana do układu pompowego przy awarii pompy traci zdolność odprowadzenia ciepła z kotła.

Większość ostatnich wpisów w tym wątku to posiadacze regulusów z kotłami stałopaliwowymi. Nie mają żadnych problemów...
........................................
Proponuję, byś przeczytał jeszcze tekst:
http://www.regulus.com.pl/download/regulusy_bufor.pdf

Pozdrawiam



Pinok - 07-02-2010 10:39

boguslaw Prymityw.



coulignon Przecież na tym cytacie jest wszystko napisane.



ja14 - 07-02-2010 10:43
Twoja odpowiedz ma sie nijak do zacytowanych moich slow.
Pozdrawiam.



boguslaw - 07-02-2010 10:45
mynia_pynia w tym samym wątku, 3 lutego pisze:




Pinok - 07-02-2010 10:46

Twoja odpowiedz ma sie nijak do zacytowanych moich slow.
Pozdrawiam.
Nie dziw się, to największy krętacz na tym forum.



boguslaw - 07-02-2010 10:49
ja pisze:
Może nie doczytałeś...

1/. Moje pytanie: Czym różni się 1 kW mocy w grzejnikach żeliwnych (czy też innych np. aluminiowych) od 1 kW mocy w regulusach?

2/.
Po to, by optymalnie wykorzystać kaloryczność paliwa oraz moc kotła bez względu na chwilowe zapotrzebowanie na ciepło, zadbać o żywotność, trwałość kotła, powinno wprowadzić się do instalacji buforowy zbiornik ciepła. Jednakże dobrze skonfigurowana instalacja c.o. powinna dobrze i bezpiecznie funkcjonować również bez bufora.

3/. Formułowałem ponadto wielokrotnie na tym forum "zasadę jednego bufora", jako moim zdaniem, optymalną pod względem ekonomiki pracy instalacji i jej dynamiki konfigurację.

Pozdrawiam




ja14 - 07-02-2010 10:57
Dobra - widze, ze nie rozumiesz albo udajesz, ze nie rozumiesz.
Jestes zwolennikiem "dynamiki" i piszesz, ze takie sa Twoje grzejniki.
Ja natomist zwracam uwage, ze w kotlach o duzej masie i pojemnosci wodnej dynamika jest niewskazana. Kazda przerwa w ich pracy oznacza nieodwracalna ucieczke zgromadzonego ciepla przez komin. Dlatego w miare mozliwosci powinny pracowac ciagle.
Zgadzam sie, ze bufor jest tu dobrym rozwiazaniem ale w takim razie powinniscie go dawac do swoich grzejnikow gratis;-).
Pozdrawiam.
P.S. Mynia_pynia jest zadowolona bo skad ma wiedziec, ze jej piec na pellet kiedy przez 60% czasu pracuje na podtrzymaniu, za jej pieniadze poteguje tylko efekt cieplarniany.



boguslaw - 07-02-2010 11:43
ja14 pisze:
Zgadzam się na 1000%. :lol:
Nie widać tego??

Powtórzyć trzeci raz? OK.

Po to, by optymalnie wykorzystać kaloryczność paliwa oraz moc kotła bez względu na chwilowe zapotrzebowanie na ciepło, zadbać o żywotność, trwałość kotła, powinno wprowadzić się do instalacji buforowy zbiornik ciepła

Dynamiczny układ dystrybucji ciepła czyli ekonomiczna optymalna w każdej sytuacji podaż ciepła to jedno a ekonomiczna, optymalna praca kotła stałopaliwowego to drugie...
------------------------------------------------------

Popatrz na ciepło w kategorii towaru, produktu...

Każdy produkt, każdy towar (w tym ciepło) przechodzi minimum trzy etapy:
1/. produkcja
2/. magazynowanie
3/. dystrybucja

Na każdym etapie można dopuścić do strat lub ich uniknąć...




ja14 - 07-02-2010 12:00
A zgodzisz się z tezą, że gdy bufora jednak nie ma (np ze względów finansowych) to grzejniki o dużej pojemności wodnej pełnią częściowo jego rolę? Wiem - nie są zaizolowane i ciepło z nich ucieka - ale jednak nie do komina tylko do wnętrza domu.



hes - 07-02-2010 12:16

hes - rozumiem że słowo "prymityw" nie jest dla Ciebie obrażliwe. Ani chamskie. Rozumiem że mogę Ci tak pieszczotliwe nazywać? Rozumiem, że jak ktoś Ciebie opluwa, to go za to przepraszasz, zamiast nazwać po imieniu ? Bardzo proszę bez przeginania. Każdy ma prawo do obrony.
W realu wali się czasem za niektóre numery zwyczajnie w pysk, tu niestety
pozostaje jakieś skromne "prymityw". Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom.



boguslaw - 07-02-2010 12:33
ja14 pisze:
Oczywiście zgodzę się, jednakże nie ma to nic wspólnego z grzaniem optymalnym i ekonomicznymm..

Powtórzę swoje wcześniej zadane pytanie:
Grzejniki mają grzać, czy też mają buforować nadmiar mocy kotła?

Należy tak dobrać moc kotła, by nie miał nadwyżki mocy, bez szkodliwego zapasu... W razie prądu grzejniki kotła nie ochronią...



fenix2 - 07-02-2010 13:48

Należy tak dobrać moc kotła, by nie miał nadwyżki mocy, bez szkodliwego zapasu... W razie prądu grzejniki kotła nie ochronią... Od tego są UPS'y.



boguslaw - 10-02-2010 08:21
Słusznie.

Jednakże nadwyżka mocy na kotle jest całkowicie nieuzasadniona, chyba, że jest przejściowa, gdy ktoś w krótkim czasie planuje rozbudowę obiektu i nadmiarowa moc zostanie w całości wykorzystana.
W krótkim czasie tj. maksimum dwa-trzy lata...

W dłuższym czasie straty z tytułu nieoptymalnego spalania paliwa oraz szkody w samym kotle (konieczność dławienia spalania) przekroczą wartość zakupu mniejszego przejściowego kotła, który przecież zawsze, po krótkim używaniu można odsprzedać...



robertus86 - 12-02-2010 18:37
dobra koniec masła maślanego powiedzcie mi spece do kotła kondensacyjnego 55/45 stopni jakie grzejniki najlepsze powiem odrazu ze podlogowke bede mial prawdopodobnie w lazienkach i kuchni ewentualnie w holu na dole (tam gdzie plytki) reszta grzejniki teraz pytanie jakie najlepsze !?do tego typu grzania dom zapotrzebowanie okolo 50 kwh/m2 20 kwh/m3
purmo v11 czy v22 ? czy regulusy czy jakie inne pozdrawiam



coulignon - 12-02-2010 19:31

dobra koniec masła maślanego powiedzcie mi spece do kotła kondensacyjnego 55/45 stopni jakie grzejniki najlepsze powiem odrazu ze podlogowke bede mial prawdopodobnie w lazienkach i kuchni ewentualnie w holu na dole (tam gdzie plytki) reszta grzejniki teraz pytanie jakie najlepsze !?do tego typu grzania dom zapotrzebowanie okolo 50 kwh/m2 20 kwh/m3
purmo v11 czy v22 ? czy regulusy czy jakie inne pozdrawiam
Aby nie regulusy:
1. głośne (strzelają podczas nagrzewania)
2. Brudzą sciany
3. typowe konwektory grzejące powietrze. Czyli ciepło pod sufitem a zimno na podłodze.

Zdaje się że typ V22 będzie lepszy - musisz grzejniki lekko przewymiarować jak chcesz korzystać z dobra kondensacji.



robertus86 - 13-02-2010 08:48
program purmo sdg dobiera mi v11 zeby powrot wody byl o 10 st mniejszy o przewymiarowaniu wiem :) powietrze pod sufitem mowisz a przy reku jak bedzie nadmuchiwal troche schlodzonym powietrzem nie opadnie na podloge ? czyli co do kondensata bo dalej niewiem lepiej miec wiecej wody w ukladzie (stalowe) czy mniej. podobno stalowe plytowe (purmo) do 35 procent przez promieniowanie natomiast np. regulusy tylko przez ogrzewanie powietrza konwekcje, to czyli z dwojga zlego stalowki czy jak wg. tego artykulu http://www.kotly.pl/ABC_ogrzewania_g...zejniki_wybrac
ma ktos jakies doswiadczenia ??



boguslaw - 13-02-2010 09:46
ciulignom pisze:
A może wizyta u psychologa?
Kłamstwo na kłamstwie.
Wystarczy przeczytać posty większości użytkowników.
.......

z artykułu ABC...
cyt.
Grzejniki konwektorowe (tzw. konwektory), składają się z rur miedzianych z nasuniętymi blachami aluminiowymi, całość umieszczona jest w obudowie. Blachy aluminiowe zwiększają powierzchnię wymiany ciepła. Powietrze przepływające przez grzejnik omywa rury i blachy aluminiowe ogrzewając się od nich. Przekazywanie ciepła w tych grzejnikach odbywa się praktycznie wyłącznie przez konwekcję.

Nie dotyczy regulusów. Element grzejny nie jest umieszczony w obudowie a grzejniki grzeją intensywnie całą powierzchnią przednią...
REGULUSY to grzejniki radiacyjno- konwekcyjne- jak większość innych.

Z pewną różnicą na ich korzyść.
Jaką?
Grzejniki panelowe: wymiana ciepła średnio -20% promieniowanie
80% konwekcja
Podobnie grzejniki żeberkowe..

Grzejniki Regulus - wymiana ciepła średnio - 30% promieniowanie
70% konwekcja

Im niższa temperatura wody, tym mniej konwekcji a więcej promieniowania.

Badania porównawcze w tym zakresie przeprowadziła Politechnika Gliwicka.
---------------------------------------

Od momentu, gdy je założyłem dziesięć lat temu, jedno co robię przy instalacji c.o. to zbliżam się od czau do czasu do pokojowego sterownika temperatury, wówczas. gdy chcę dokonać jakieś niewielkiej korekty temp. wnętrza..
System z grzejnikami szybko działającymi, nie wymaga zbędnej elektroniki wyprzedzającej (sterowniki pogodowe).
Jest łatwo i precyzyjnie sterowalny sam w sobie...



boguslaw - 13-02-2010 09:59
robertus86 pisze:
Nieprawda. Regulusy grzeją poprzez promieniowanie intensywniej niż płytowe i
żeberkowe z tego prostego powodu, ze ich powierzchnia czołowa, promieniująca jest pofałdowana i blisko dwukrotnie większa niż w niemal płaskiej płycie.
Promieniowanie rozchodzi się prostoliniowo, prostopadle do powiechni promieniującej. Oznacza to, że płyta promieniuje ciepłem głównie w obrębie jej rzutu na przeciwległą ścianę.
Tymczesem lamelki w regulusach rozpraszają promieniowanie cieplne promieniście (wachlarzowato) na całe pomieszczenie.

Spadek mocy regulusów wraz ze spadkiem temperatury wody w instalacji c.o.
jest mniej stromy niż spadek mocy w panelach stalowych z racji większej o 50% powierzchni wymiany ciepła w regulusach oraz dużego udziału promieniowania w niskich temperaturach pracy instalacji...

Regulusy są z powodzeniem stosowane nie tylko wraz z kotłami kondensacyjnymi lecz także z pompami ciepła.
Postrzegane są jako najlepsze grzejniki noskotemperaturowe prze tych wykonawców, którzy je zastosowali przy kondensatach....



robertus86 - 13-02-2010 13:39
to juz nic niewiem, kowektorowe podobno nie promieniuja regulusy promieniuja jak to w koncu jest z tym kondensatem, na + do regulusow powierzchnia przy tej samej mocy jest owiele mniejszy od plytowca a do kondensata to wazne bo grzejniki sa mocno przewymiarowane natomiast w artykule pisze ze plytowe dzieki temu ze duza powierzchnia to dlatego promieniuja a nie tylko ogrzewaja, a regulusy sa male to promieniowanie mniejsze tak rozumie Prosze o opienie urzytkownikow w nowym budownictwie z kotlami kondensacyjnymi/



Karollinka - 13-02-2010 15:57
Hydraulki proponuje nam zakup grzejników REGULUS, ponoc są najlepsze, cenowo sporo droższę od innych i stąd moje pytanie czy warto zapłacic więcej za te grzejniki, czy purmo, buderus sa gorsze?
Domek ma 133 mkw, salon 30 mkw, pokoje srednio 16-18 mkw, w wiatrołapie, kuchni i łazienkach bedzie podlogówka.
jakie wymiary regulusów trzeba dac do takich powierzchni?



boguslaw - 13-02-2010 18:36
mynia pynia wyżej w tym samym wątku pisze:
Są i inne wypowiedzi chwalące ten produkt...
Osoby, które krytykują regulusy są we wszystkich wątkach te same.
Można łatwo sprawdzić.
Są to osoby związane biznesowo z podłogówką...
Żadna z nich nigdy nie miała bezpośredniego kontaktu z regulusami.

robertus86.

1/. REGULUSY nie są konwektorami.
2/. powierzchnia czołowa jest znacznie silniej pofałdowana od niemal płaskiej
płyty, stąd większy udział promieniowania.

Przykładowo - grzejnik R6/100 ma pole powierzchni kontaktu z powietrzem
7. 52m 2.
Płytowiec tej samej wielkości dwupłytowy z konwektorami, ma
powierzchnię kontaktu 5.20 m2.

Większa powierzchnia kontaktu to sprawniejsze grzanie w niskich parametrach
czynnika grzejnego..

Pozdrawiam



boguslaw - 13-02-2010 18:42
Karolinko.
Przy Twoich powierzchniach pomieszczeń różnica w cenie nie powinna być wielka.
Spytaj po prostu hydraulika, dlaczego uważa, że regulusy są najlepsze i
poproś go o kontakt z jego klientami, u których je zamontował wcześniej..
W ten sposób sprawdzisz produkt najlepiej...
Nie określiłaś ile masz pokoi, jakim kotłem i w jakich parametrach temperatury zamierzasz grzać i jakie jest całkowite zapotrzebowanie Twojego domu na ciepło (z projektu).

Pozdrawiam

Bogusław



perm - 13-02-2010 22:26
...



coulignon - 13-02-2010 23:26

...Osoby, które krytykują regulusy są we wszystkich wątkach te same.
Można łatwo sprawdzić.
Są to osoby związane biznesowo z podłogówką...
Bogusławie,
Albo udowodnisz te słowa w stosunku do mojej osoby albo oficjalnie mnie przeprosisz w tym wątku.

Pozdrawiam.



daggulka - 13-02-2010 23:38

...Osoby, które krytykują regulusy są we wszystkich wątkach te same.
Można łatwo sprawdzić.
Są to osoby związane biznesowo z podłogówką...
tia .... jawny spisek normalnie ......
aż dziw, ze się na ulicy za siebie nie oglądasz ... choć - kto wie? :roll:



boguslaw - 14-02-2010 09:56
daggulka. Szanuję Cię za to co robisz i jaką jesteś..

Dobrze wiesz o czym piszę.
Na FM prócz stałych bywalców, będących tu ze względów choćby towarzyskich (miłe!), czyli zadomowionych forumowiczów, jest grupa ludzi, która promuje przede wszystkim siebie.
Zarabiają na naprowadzaniu "nowych" na siebie i na swój interes. Nie uważam tego za złe pod jednym warunkiem, że nie dochodzi do deformacji w prezentowaniu innych wobec nich, różnorodnych rozwiązań.
Działa szkodliwa solidarność grupy a inne opcje są bezpardonowo zwalczane, wszelkimi dostępnymi środkami.
Powiem Ci Daga, że ostatnie wydarzenia na forum bardzo mnie zmotywowały..
Nieczysta gra niektórych bardzo mobilizuje...
Z pewnością będzie "ulubiony ciąg dalszy".

Robię wiele różnych rzeczy jednocześnie - nie będę ich wymieniał, gdyż od razu ktoś powie, że się chwalę..
Produkcja jest jedynie wycinkiem mojej aktywności.
Wcale nie najważniejszym..

Ostatnie wątki, choć mocno zanieczyszczone przez niektórych, były dla mnie
kopalnią informacji oraz źródłem cennych inspiracji.
Na co dzień nie mam czasu na takie akcje. Zauważyłaś być może, że mój udział w FM jest intensywny lecz sporadyczny.

Wszystkim, którzy tu zaglądnęli jeszcze raz serdecznie za udział w dyskusji dziękuję.

Tobie również za konstruktywną krytykę..

Serdecznie pozdrawiam
Bogusław



perm - 14-02-2010 10:34
...



daggulka - 14-02-2010 10:56

daggulka. Szanuję Cię za to co robisz i jaką jesteś..

nie wiem czym zasłużyłam, ale dziękuję .....

Na FM prócz stałych bywalców, będących tu ze względów choćby towarzyskich (miłe!), czyli zadomowionych forumowiczów, jest grupa ludzi, która promuje przede wszystkim siebie.

Pewnie , że jest grupa osób zarabiających na siebie .... tego nie da się uniknąć .
Nie pochwalam tego .... i nie kryję się z tym . Uważam, ze osoby które podjęły decyzję, żeby na forum szukać klientów - wzięły sobie na głowę ogromną odpowiedzialność i powinny liczyć się z konsekwencjami. Może się zdarzyć, że za sprawą jednej "wtopy" może się skończyć to źródełko .... a i smród na forum pozostanie i może się okazać, że nic na forum dla tego wykonawcy nie będzie już jak kiedyś .

Zarabiają na naprowadzaniu "nowych" na siebie i na swój interes. Nie uważam tego za złe pod jednym warunkiem, że nie dochodzi do deformacji w prezentowaniu innych wobec nich, różnorodnych rozwiązań.
Działa szkodliwa solidarność grupy a inne opcje są bezpardonowo zwalczane, wszelkimi dostępnymi środkami.

Tutaj się nie zgodzę .....
Wielu Twoich rozmówców, oponentów jak Ty to ująłeś " nie promuje siebie" w sensie konkurencji . Na 100 % coulignon nie , sSiwy12 nie .... i wielu innych też nie . Wyciągasz mylne wnioski .....
Przyjmij do siebie fakt , że Oni po prostu zwyczajnie nie zgadzają się z Twoją pisaniną .... możesz wyciągnąć wnioski i zastanowić się nad rzeczami które Ci wytykają jeśli chodzi o regulusy bądź iść na noże - Twój wybór ....

Powiem Ci Daga, że ostatnie wydarzenia na forum bardzo mnie zmotywowały..
Nieczysta gra niektórych bardzo mobilizuje...
Z pewnością będzie "ulubiony ciąg dalszy".

Nie kojarzę żadnych wydarzeń .... ale też nie jestem zawsze i wszędzie - może mi naświetlisz o co kaman?
a może kolejna teoria spiskowa? martinka i lump śmigli z forum w trybie pilnym - to ktoś musi przejąć pałeczkę? :lol: :wink:

Robię wiele różnych rzeczy jednocześnie - nie będę ich wymieniał, gdyż od razu ktoś powie, że się chwalę..
Produkcja jest jedynie wycinkiem mojej aktywności.
Wcale nie najważniejszym..

Nie wnikam ....

Ostatnie wątki, choć mocno zanieczyszczone przez niektórych, były dla mnie
kopalnią informacji oraz źródłem cennych inspiracji.

Mam nadzieję, człowiek to takie zwierzę które uczy się na swoich błędach .....
Pamiętajmy , że trzeba zdać sobie sprawę z niedoskonałości tutaj akurat grzejników regulus..... w kontekście różnych rozwiązań , różnych instalacji , różnych połączeń ... niewiele jest idealnych rozwiązań ....
i czasem warto usiąść , zastanowić się , przyjąć krytykę i popracować nad rozwiązaniem lub po prostu przyznać się : "tak, może zaistnieć takie ryzyko, taka sytuacja .... może to nie wyjść " bo nie ma rzeczy doskonałych na świecie .....
tylko ważne jest , żeby nie "iść w zaparte" po trupach ..... tylko rzeczowo podejść do tematu w kontekście zarzutów drugiej strony w odniesieniu do konkretnego problemu ....

Wszystkim, którzy tu zaglądnęli jeszcze raz serdecznie za udział w dyskusji dziękuję.

Tobie również za konstruktywną krytykę..

Serdecznie pozdrawiam
Bogusław

ja nie poddałam Cię tu konstruktywnej krytyce ... inni tak ....




boguslaw - 14-02-2010 11:39
Nie bądź taka skromna.. :D

Dlaczego wymieniasz ich.. To nie ich miałem akurat na myśli. Sama wiesz najlepiej kto w czym kręci..
Moje poglądy i sSiwego nie są bardzo rozbieżne..
Czyżbyś myślała ,że nie ptrafię rozpoznać, gdzie kończy się krytyka a zaczyna agresja czy nawet zawiść?
Kto jest wielki a kto malutki?
Przecież to widać z daleka..

Do swoich racji jestem przekonany do tego momentu, gdy ktoś w sposób czysty nie wykaże mi pomyłki.
Wiem, gdzie popełniam błąd.
M.in. każdego traktuję poważnie i nikogo nie skreślam jako dyskutanta.
Uczę się jednak na błędach - bardzo szybko. To dla niektórych zła wiadomość.
Inaczej nie mógłbym tyle lat robić tego co robię...

Pozdrawiam
Bogusław



daggulka - 14-02-2010 11:55

Uczę się jednak na błędach - bardzo szybko. pożyjemy ...... zobaczymy ..... :roll:



1950 - 14-02-2010 16:07
tak mi się wydaje, że te żale powyżej, to o mnie :lol:

jeżeli tak,
to przyjmij do wiadomości, że jakoś swoich racji nie potrafisz wyartykułować,

na najprostsze pytanie,
na które trzeba odpowiedzieć w sposób ścisły,
nie odpowiadasz,

wolisz przejść do innego tematu, ściemniać i kluczyć,
bo mogłoby się okazać, że Regulusy nie zawsze są the best,

napisałem Ci że uprawiasz kryptoreklamę,

dalej tak uważam i jeżeli swoje racje będziesz przedstawiał w taki sposób jak to robisz dotychczas,
to zawsze, pomimo tego że staje się to dla mnie męczące, będę z Tobą polemizował,

jak byś nie wiedział o co chodzi, to na wiele moich pytań nie raczyłeś odpowiedzieć, bo odpowiedzi były dla Ciebie niewygodne,

czy Ty sądzisz, że na tym forum które skupia, akurat w temacie ogrzewania, dyskutantów technicznych, teksty typu:

robią jakieś wrażenie, :roll:

jak to odebrać jak nie pseudonaukowy bełkot niedouczonego producenta reklam,
traktującego odbiorców swoich reklam jak skończonych idiotów,
dziwisz się ich reakcji,
a jak można reagować na takie sformułowania,:-?

co znaczy skonsumowanie finansowe, możliwe tylko przy systemach dynamicznych?,

przedstaw konkrety i to nie procentowe
,
procenty są wymarzone do manipulowania klientem,

chcesz przekonać swojego klienta to mu wyłóż kawę na ławę,
pokaż mu, że zastosowanie Twoich Regulusów, przyniesie konkretne korzyści

w złotówkach, :roll:

udowodnij mu, że warto wydać kilkaset złotych więcej, za Twój rewelacyjny produkt, :roll:

mógłbym Ci przytoczyć wiele Twoich tego typu wypowiedzi, przy czytaniu których trzeba nosić gumowce, bo to jest woda, woda, woda,
ale na prawdę, szkoda mi swojego czasu, :roll:

Ty sądzisz, że ktoś Ci zazdrości,
czego :o :o :o
masz firmę, prowadzisz ją, przynosi Ci zyski,
o to przecież chodzi,

tylko na Boga rób to w mądry sposób,

acha i nie jestem przedstawicielem żadnego z producentów systemów ogrzewana podłogowego,
z resztą nie obraź się, dla firmy typu Wavin, Uponor, Tece, Herz, Roth, nie jesteś żadnym zagrożeniem,
tak samo dla renomowanych producentów grzejników, których też nie jestem przedstawicielem, też nie jesteś równorzędnym partnerem,

może to przykre co piszę,
ale to prawda :roll:



daggulka - 14-02-2010 19:27
aaachaaaa.... to Ciebie tak Boguś nie trawi .... :lol: :wink:



1950 - 14-02-2010 20:48
nooo.... :roll:
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • orientmania.htw.pl



  • Strona 2 z 3 • Wyszukano 342 postów • 1, 2, 3